Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich: ale serio dzieci z ZD uczą się w normalnych podstawówkach? U mnie w mieście były tylko w szkołach specjalnych, myślałam że klasy integracyjne są raczej dla dzieciaków niepełnosprawnych fizycznie, a nie umysłowo.
ZD to zawsze opóźnienie intelektualne, więc jaki jest sens pchać takie dziecko do państwowej podbazy, w której wiadomo ze będzie miało problem z realizacją programu?


@ratty: mnie nie pytaj. Mam wrazenie ze kiedys byla moda na integracje za wszelka cene, co w przypadku mocno scietego IQ nigdy sie nie udawalo. Pelnosprawni trzymali sie ze swoimi, uposledzeni byli na tyle kumaci ze widzieli iz odstaja, i nikomu dobrze nie jest.
Może jest to problem o którym się za mało mówi, a jest powszechniejszy niż się zdaje ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@oszty: ogolnie edukacja seksualna niepelnosprawnych umyslowo lezy i kwiczy. Rodzice skrepowani udaja ze problem nie istnieje, w osrodkach, czesto religijnych, maja nadzieje ze mezczyzn przerobia na duze, potulne, glupie muminki co tylko sie modla i sa posluszni. Czesto nikt im nigdy nic nie tlumaczy, nawet na poziomie