Wpis z mikrobloga

@sebsossj:
Pamiętam dyskusję z moimi starymi polegającą na merytorycznej wymianie argumentów dotyczący mojej przyszłości.
Ja:
mówią o swoich projektach z programowania, że nikt na wsi tego nie ogarnia, a w gminie to na pewno nikt nie ogarnia tak dobrze jak ja, że to przyszłościowy zawód, że interesuję się tym od guwniaka
Moja stara:
-Skończ z tymi głupotami. Ja to się znam. Ty to się nie znasz, gówniarz jesteś, upośledzony autystyczny jakiś. Bądź normalny guwniakiem, a nie
  • Odpowiedz
no bo bez Pana na Chmurce nikt by nie wpadł na to że zabijanie i kradzież jest be a średniowiecze zmyślono ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Snaki: O średniowieczu mówisz jako o tym okresie ogromnego rozwoju nauki i technologii w zachodniej Europie głównie dzięki działalności kościoła?
Generalnie najpóźniej ~XII wiek to przegonienie antyku. Nie bez powodu rewolucja przemysłowa rozpoczęła się tam gdzie był kościół(oczywiście możesz wierzyć w
  • Odpowiedz
@Kostikov: kolejnemu tłumacze, wartości katolickie to np.10 przykazań, uniwersalne wartości ktorych ludzie przestrzegali bo bali sie boga. Kolejne przeklamanie u Ciebie to, to kościół niósł zacofanie, wez sobie nasz naród w x wieku i ten sam 300 lat później, chrześcijaństwo bylo bramą do skoku technologicznego wiec nie mow mi tutaj, ze przez to byliśmy zacofani, zacznij czytac i czerpac wiedze z książek, a nie ze stereotypów i mitów. Nie uwazam,
  • Odpowiedz
Wielka zasługą chrześcijaństwo w średniowieczu (często nie bez powodu nazywanego ciemnymi wiekami) była walka z wszelką inną religią, filozofią, naukami czy sztuką. Bardzo dobrze też zacierali ślady tego, co było w Europie wcześniej, jednak mimo tych starań historia pogan, ich wierzenia czy sposób życia pozostały. Wszyscy znamy historię Kopernika, bo jego teorie i odkrycie były wybitne, jednak przez wieki takich Koperników, niosących ogień nauki, oświecenia, zmian musiało być mnóstwo, a wiadomo o
  • Odpowiedz
@sebsossj: no generalnie to pytanie ile masz lat, jesli skonczylas szkole srednia to w sumie moglabys juz pracowac i chociaz bys miala hajs na pokoj w akademiku razie czego. ale ogolnie nie zazdroszcze takich starych. ja tez od swoich takie teksty slyszalem wiec sie w koncu wynioslem no i troche im zmiekla rura jak nagle sie okazalo, ze mnie do tego czy tamtego potrzebuja zebym im pomagal.
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Pewnie masz rację, nie robie z siebie znawcy, historyka, nie próbuje też się wymądrzać lecz skomentować i wyrazić mój punkt widzenia. Nie można zaprzeczyć że to chrześcijaństwo i tworząca się dzięki niemu, lub przy pomocy tzw. cywilizacja zachodnia popchnęła rozwój technologiczny i wszechobecny dziś postęp. Taką wersję historii znamy, lecz wiadomo również, iż historie piszą zwycięzcy, dlatego też nie dziwi mnie, że to co przed chrześcijańską europą było ciemnymi
  • Odpowiedz
@Tenczlowiektutaj

A ja myślałem że w rozwoju cofnął upadek Rzymu wędrówki ludów i upadek meteorytu który wywołał gigantyczny glod i wstrzymał bicie nowych monet na ponad 100 lat xD

Może jeszcze mi powiedz że to nie dzięki zakonom powstały w średniowieczu szkoły, rozwinęła się medycyna i wzrosła wydajność rolnictwa
  • Odpowiedz
@NagiMiecz: dupe ma to sobie poradzi. Rzeczywistość szybo zrewiduje poglądy. Trzeba tylko pamiętać o jednym, że osoby młodsze często nie mają doświadczenia i przez to ich ocena tego co się dzieje jest nie do końca trafna. Mi sporo zajęło aby nabrać pokory
  • Odpowiedz
@Bellie: To czemu Stadiony zamykają. Wszędzie masz ryzyko zarażenia. Na polu mniejsze, ale jak jesteś ścisnięta w tłumie to wirus rosprzestrzenia blisko ciebie. Co innego jak stoisz na polu daleko od drugiej osoby
  • Odpowiedz
@InspektorDupa: ale gdzie ona ją przymusza, po prostu napisała że do kościoła mówi że się boi pójść bo wirus a na protesty chodzi. Nie znamy całej rozmowy. Równie dobrze córka mogła sama upominać matkę by uważała na tłumy, by nie chodziła do kościoła bo wirus, więc jej matka tylko przypomniała. Użyła argumenty. Nie napisała "Jak nie pójdziesz do kościoła a na protest pójdziesz to się masz wyprowadzać" nie napisała tak,
  • Odpowiedz
@loczyn: Chłopie ona użyła tylko argumentu. Nigdzie jej nie zmusza do chodzenia. Jakby szkoły były otwarte, a Julka nie chciała chodzić bo wirus, to pewnie matka użyła argumentu "Skoro nie chcesz chodzić do szkoły a chodzisz na protesty" Nie znamy całej ich rozmowy. Julka specjalnie wrzuciła tą wiadomość, która stawia mamę w złym świetle, a nie wiadomość gdzie ona wychodzi źle, bo wie jakby ją zjedli w komentarzach
  • Odpowiedz
@Adu_Jean: wirusy to nie zabójcy ninja, tylko wirus przenosi się przez kichnięcie, albo oddychanie tym samym powietrzem w zamkniętym pomieszczeniu - no i ilość wirusa musi być na tyle duża, że organizm go nie usunie od razu przy pierwszym kontakcie (kichnięcie). Jeśli ludzie zakażeni mają maski, trzymają odstęp minimum 1-2 metry to możliwość zarażenia się jest niewielka. Wystarczy popatrzeć gdzie były do tej pory zarażenia grupowe - kopalnie, gdzie mało
  • Odpowiedz
@Adu_Jean: nie mam takiej pewności. Na pewno ktoś się zarazi, ale rząd celowo zmienił tę ustawę w tym okresie - żeby ludzie nie mogli wyjść na ulicę. Trzeba winić rząd i trybunał, a nie ludzi.
  • Odpowiedz