Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jak ja sram z okreslenia katoliban. Nie wierzę w Boga, ale czy sie to wam podoba czy nie to wartości chrześcijańskie zbudowały nasza cywilizację, więc przestańcie pier o jakieś dyktaturze kosciola i tak dalej. Śmieszni jesteście.
@Godir17: Katolu, to nie wartości budują a ludzie. Kościół tylko cofal w rozwoju a w czasach średniowiecza był na podobnym poziomie patologii co obecny, młodszy islam.
Czy może zapomniałeś już o templariuszach, krucjatach, paleniu
  • Odpowiedz
@Godir17: Tak zgadzam się z tobą, że w X wieku byliśmy zacofani względem cywilizacji chrześcijańskiej. Na pewno misjonarze przynieśli ze sobą rzeczy takie, jak łacina, na pewno otworzyli nas na świat. Ale to nie zmienia faktu, że w późniejszych wiekach kościół niósł ze sobą zacofanie i nijak ma się to, co mówisz, to dzisiejszego świata, gdzie z tych wartości praktycznie nie czerpiemy.
Myślisz, że poganie nie bali się swoich bogów
  • Odpowiedz
@m0rgi: HAHA piszę, ze nie wierze w Boga a ten do mnie katolu, wez pier*olnij barana w sciane może zmądrzejesz. Powtarzam ci, wierzysz w mity i stereotypy, nie będę cie przekonywać bo widać, że jesteś tępy, poczytaj, doucz się historii i wróc.
  • Odpowiedz
@Kostikov: Bali się Boga, ale sam przyznałeś mi racje, ze przyjęcie chrzescijaństwa dało nam potężnego kopa cywilizacyjnego. No i sam mówisz, ze z tych wartosci praktycznie nie czerpiemy no i jak wygląda nasz świat? Poza rozwojem techniki ostatnie 100 lat nie wniosło nic wartościowego poza wojną, zniewoleniem ludzi i psuciem wartości budujących nasz świat. Powtórzę też, ze nie wierzę w Boga, ale podchodze do tematu jako człowiek racjonalny i znający
  • Odpowiedz
@Godir17: Ej no -- wojny toczyły się całą historię, po prostu I i II wojna światowa miały niespotykaną skalę. Dzięki m.in. temu OGROMNEMU rozwojowi techniki (weźmy sam Internet, który rozwija się niezwykle szybko, mamy coraz to kolejne standardy) żyjemy teraz w świecie, gdzie opinia publiczna jest w miarę poinformowana i może na bieżąco reagować na to, co się dzieje na świecie / w kraju, gdzie wszyscy mamy dostęp do ogromu
  • Odpowiedz
@m0rgi: haha, ty serio jestes ułomny, odpisałem paru osobom i wszystko opieram na argumentach a ty wyzywasz nie mówiąc nic twórczego tylko to co uslyszałeś od gonciarza albo innych zjeb*w lewicowych, idz dalej ich słuchać bo prawidzwy obraz świata i jego historii jest dla ciebie za trudny XD
  • Odpowiedz
@Kostikov: Ja nie chce nikogo ograniczać, uważam tylko, ze uniwersalne wartości chrzescijanskie są dobre i budowały nasz świat, też mam gdzieś co mówią księża bo nie wierzę w Boga, tez się nie zgadzam z wyrokiem dotyczącym aborcji. Po prostu ludzie są ograniczeni i jesli ktos jest przeciwnikiem kościoła to takim totalnie tępym i bezrefleksyjnym, widzi tylko zło i drze jape nie mówiąc nic sensowego, wszystko ma swoje plusy i minusy,
  • Odpowiedz