Wpis z mikrobloga

Wszędzie poza Teksasem można komuś wbić na chatę, usiąść w kanapie i jest się nietykalnym do czasu przybycia policji? Z góry piszę - nic nie pisałem o strzelaniu.


@Jan_K: Nawet lepiej. W Polsce możesz wbić komuś na chatę i mieszkać tam, dopóki komornik Cię nie eksmituje. A teraz z powodu koronawirusa w ogóle są wstrzymane eksmisje.

A artykułów przeciwko naruszaniu miru to przypadkiem nie ma? Nakazu opuszczenia terenu na wezwanie
  • Odpowiedz
Naruszenie miru domowego było swoją drogą. Ale na filmie widać napaść kilku osób na głośną dziewczynę.


@Kuklak: Nie bardzo rozumiem. Twoim zdaniem mimo naruszenia miru nie można nic zrobić poza czekaniem na policję? Jak zaczną coś malować po ścianach to już będzie można użyć siły fizycznej, czy dalej nie, bo to tylko mienie? Może dopiero jak tym nożem zaczną kogoś dźgać?

Te kilka osób jedyne co zrobiło to wyprowadziło tę
  • Odpowiedz
@Jan_K:
§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Czy doszło do naruszenia nietykalności tej osoby czy nie? A gdyby ją zepchnęli ze schodów to byłoby ok? A może powinni ją przez okno wyrzucić?
Od tego są służby, żeby zajmować się takimi sprawami. I po to są przepisy o mirze domowym, nietykalności cielesnej i obronie
  • Odpowiedz
@loman_alchemik to wejdź sobie do szkoły, na jakąś lekcje, zasiądź w ławce a jak nauczyciel będzie Ci kazał #!$%@?ć i będzie chciał Cię wyrzucić to wyjmij nóż i swiruj, że jesteś ofiarą XD idź się przewietrzyc chłopie bo chyba mało już tlenu w piwnicy
  • Odpowiedz
@gdyzgasnieswiatlo:
Porównywanie kościoła ze szkołą xD Trzeba było od razu z tajną bazą wojskową wyskoczyć xD
Już ci mówiłem, że z tobą nie mam najmniejszej ochoty rozmawiać, idź wołać kogoś innego, albo pobaw się w piaskownicy z innymi upośledzonymi dziećmi. Dzięki temu tlenu ci nigdy nie zabraknie.

Nakazu opuszczenia terenu na wezwanie
  • Odpowiedz
@loman_alchemik no to stan na przystanku i zacznij swoje farmazony, ludzie będą chcieli Cię usunąć to wyjmiesz nóż XD chociaz porównywanie do przystanku też jest słabe, bo kościół to świątynia dla ludzi wiernych. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć. No ja wiem, że nie chcesz rozmawiać, bo nie masz argumentów, a Twoją jedyna obroną jest to, że jesteś cuckoldem i największą wartością jest bronić kobiety, nieważne co by zrobiła złego
  • Odpowiedz
Weszły tu emocje, były popychane i rzucane, więc krzyczały. Miały przy sobie nóż, bardzo się temu nie dziwię, bo zamiast na dziadków mogły trafić na agresywnych sebów i chciały się przed nimi bronić. Będąc słabym fizycznie iść pomiędzy agresywnych ludzi bez uzbrojenia to jednak brawura. Mimo wszystko rozsądnie byłoby mieć gaz, a nie nóż.


@loman_alchemik: no jednak chyba planowały wyjście więc o emocjach nie ma mowy, bo zdecydowały, że wezmą
  • Odpowiedz
@gdyzgasnieswiatlo:
Przestań mnie wołać brainlecie, chcący używać siły wobec ludzi na przystanku, bo mają odmienne zdanie - i chcący zabronić im obrony - bo są inni, niż ty. Taki wasz obraz, katole.
Do ok. 18-20 roku życia byłem mocno wierzący. Jeździłem na religijne obozy, brałem udział w olimpiadach z wiedzy biblijnej, ze dwa czy trzy miesiące służyłem do mszy. Także tyle wiem o tym, że kościół to świątynia i o uczuciach religijnych. Na szczęście część ludzi wyrasta z wiary we wróżki.

Twoją jedyna obroną jest to, że jesteś
  • Odpowiedz
§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


@Jan_K: @Kuklak: no, ale julka dostałaby za udział w bójce i w dodatku zaostrzone kryterium, bo użycie niebezpiecznego narzędzia.

Na dodatek piszesz o naruszeniu nietykalności, ale nie dodajesz że

Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające się zachowanie pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział wzajemnym naruszeniem nietykalności, sąd
  • Odpowiedz
@loman_alchemik czyli jak wchodzą do kościoła podczas największych protestów, gdzie szkaluje się kościół i drą pipy to nie można ich wyprowadzić? No sorki ale można, jakby w sklepie ktoś się do wszystkich #!$%@?ł i zaczynał swoje schizy to ludzie by tego osobnika wynieśli i wezwali policję. Jaka agresja słowna? To, że punktuje Cię w każdym Twoim słowie to nie agresja. Po prostu mówię Ci, że nie masz racji, a Twoje argumenty
  • Odpowiedz
@Maneharno: Planowały strajk, wypowiedzenie publiczne swoich opinii. Gdy robisz coś takiego, musisz liczyć się z zadymą. Jeśli boisz się zadymy, to znaczy, że Twoje postulaty nie są dostatecznie ważne dla Ciebie, byś za nie walczył.

jak wyciągasz broń to nie po to, żeby uspokoić sytuację, gdy nie wiesz jak się nią posługiwać.


@Maneharno: Generalnie broni nie wyciąga się po to, by uspokoić sytuację. Tuż zanim julka wyciągnęła broń, ktoś próbował ją, a przede wszystkim jej koleżankę popędzić dalej. Broń wyciągnęła, żeby się do
  • Odpowiedz
Planowały strajk, wypowiedzenie publiczne swoich opinii. Gdy robisz coś takiego, musisz liczyć się z zadymą. Jeśli boisz się zadymy, to znaczy, że Twoje postulaty nie są dostatecznie ważne dla Ciebie, byś za nie walczył.


@loman_alchemik: w tym celu nie zbroisz się xD. Ja bym szedł krok dalej i stwierdził jak nie jesteś w stanie okaleczyć drugiej osoby w imię swoich idei to jesteś pipa, a nie skoczek.

Zaatakowane zostały wcześniej, gdy siłą je wyrzucono z kościoła. W momencie, gdy dzwoniły, nikt ich nie atakował. Obrażano je, być może, a one nie były dłużne, więc ¯_(ツ)_/¯

Gdyby nie ten nóż albo gdyby znalazł się tam ktoś na tyle odważny, że nie bałby się noża w rękach nastolatki, a przy tym zdeterminowany, przegoniliby je dalej, siłą: 0:32 około - one są już poza kościołem, wierni dalej szli do nich
  • Odpowiedz
@loman_alchemik wszyscy Ci piszą, że nie masz racji, a Ty jak ten słup stoisz i.. no w sumie tylko stoisz XD nie słyszałeś pewnie o niczym takim jak obywatelskie zatrzymanie? Jak ktoś mnie napada z nozem to mam prawo go #!$%@? na zewnątrz, a nawet przetrzymywac do przyjazdu policji. Skończ już, albo spróbuj chociaż przez chwilę pomyśleć. Poza swoją lewacką twierdzę.
  • Odpowiedz
w tym celu nie zbroisz się xD. Ja bym szedł krok dalej i stwierdził jak nie jesteś w stanie okaleczyć drugiej osoby w imię swoich idei to jesteś pipa, a nie skoczek.


@Maneharno: Ciągniesz ad absurdum, ale niestety w punkt - wszystko zależy od idei. Stąd się biorą wojny.

okej sprowokowały i uczestniczyły w szarpaninie w dodatku uzbrojone.


@Maneharno: Z nagrania odniosłem wrażenie, że wyjęły nóż już w
  • Odpowiedz
jak ktoś atakuje nożem


@gdyzgasnieswiatlo: Nieźle ci idzie czytanie ze zrozumieniem, zarówno mojego posta, jak i przepisów. Zapytam retorycznie: czy atak nożem to przestępstwo?

Gdzie te julki miały nóż, zanim zostały zaatakowane? Weź zrób screena, narysuj czerwoną strzałeczkę, kółeczko, bo ja tego noża przed wyrzuceniem ich siłą z kościoła nie widzę. Nagranie jest ciemne i wszystko się dzieje szybko, więc nie wykluczam, że może po prostu ja nie mogę się
  • Odpowiedz