Wpis z mikrobloga

#opony #samochody #auto #pytanie

PRzymierzam się do kupna zimówek do auta 195/65 R15, zależy mi na bezpieczeństwie to po pierwsze(cena nie gra roli) zmusza mnie dojazd w zimie ok 120km dziennie do pracy więc chce mieć bezpieczny dojazd do pracy a jak wiemy zaraz po kierowcy i hamulcach wszystko zależy od opon, ktoś jest coś w stanie polecić ?
  • 13
@Czapelek: no ale czego oczekujesz?
Po prostu dobrej opony zimowej?
Jaki budżet?
Michelin, Goodyear, Hankook czy Bridgestone - każda z nich się zapewne świetnie sprawdzi.
Swoją drogą, 120 km do pracy (domyślam, się że 2x 60 km) - nie dałbym rady dłużej niż parę miesięcy jeśli by się nie wliczało do czasu pracy.
@WatchYourBack: Wlicza się w robotę także jest git, i ogólnie dziennie wychodzi prawie 250km(120 to w jedną)
Głównie liczy się dla mnie bezpieczeństwo i cisza, patrzyłem na Continentale mają dobrą opinię wśród oponeo jak i ADAC
@KrzysztofWu sam nie miałem, ale w sieci mnóstwo głosów o tym, że guma bardzo szybko parcieje, pęka i nie nadaje się do jazdy.
Niektórzy się doszukiwali różnic w zależności od kraju produkcji (Finlandia/Rosja), ale chyba w końcu nie ma reguły.