Wpis z mikrobloga

Jaką ścieżkę certyfikacji AWS możecie polecić?
Aktualnie używam AWS, ale raczej javowe SDK w monolicie, a ustawienia robią devopsi.
Robiłem już kurs który pokazywał kilka usług razem, a certyfikat ma mnie zmusić do wysiłku, odnowienia wiedzy.
mam 10lat expa jako programista (i raczej będę się trzymał technologii). Niestety mam słabą pamięć długotrwałą do super detali, raczej lubię big picture.

Myślę o Cloud Practitioner na początek a potem Architect
#aws #programista15k
  • 3
@wpiot: Jak Ci płącą za egzaminy i chcesz mieć 2 certy to rób oba Cloud Practitioner i Architekta, jednak ten pierwszy to ogólna wiedza o chmurze mega prosty. Drugi też jest prosty ale już więcej materiału jest.
@wpiot: Jeśli używasz AWS i masz doświadczenie w developmencie, to tak jak pisali przedmówcy @beethoven oraz @mmichal lepiej od razu skupić się na certyfikatach Associate. Jeśli tak jak wspomniałeś wolisz "big picture", to może faktycznie warto spróbować certyfikacji Solutions Architect, co nie oznacza, że nie będziesz do tego potrzebował sporej ilości detali i pewnego przygotowania (bez niego nawet przy "hands on experience" może być ciężko). Od siebie jako wstęp gorąco polecam