Wpis z mikrobloga

W odpowiedzi na wpis i komentarz @asrosyjskuegiowywiadu oraz @nash stwierdziłam, że odniosę się do tego wpisu:

"1. Ten sam wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn, a nie jak teraz niższy dla kobiet (pomimo tego, że dłużej żyją i spędzają więcej czasu na emeryturze)."

Tutaj zupełnie się zgadzam, wiek emerytalny powinien być taki sam

2. Parytety w sądach rodzinnych, bo większość stanowią tam kobiety, które kierują się emocjami zamiast literą prawa i w ramach solidarności orzekają bardziej korzystne wyroki dla kobiet.

"Tutaj również się zgadzam aczkolwiek nie zauważyłam aby w sądzie faworyzowane były kobiety. Większość spraw to sprawy alimentacyjne, gdzie facet chce płacić mniejsze alimenty lub nie opłacać ich wcale a tu ciężko aby sąd jego decyxzję akceptował. Co do spraw o prawo do opieki jak najbardziej się zgadzam"

"3. Rezygnacja z alimentów na kobiety po rozwodzie."

Tutaj zupełnie się zgadzam, mało tego powinno być tak, że oboje rodziców ma przymusowo przyznany urlop wychowawczy i ma korzystać z tego urlopu.

"4. Aborcja prawna (zwana niekiedy finansową) dla mężczyzn."

A dlaczego dla mężczyzn tak, a kobiet nie? Bo to chyba słabe równouprawnienie. W tym kontekście brzmi jak furtka dla mentalnych sebków na ewakuacje i sex bez zobowiązań Co w przypadku, kiedy ojciec się zrzeknie i matka też? Ja mam kaszojada z podatków utrzymywać? Rozumiem, że dziecko ma urodzić się chore lub niepełnosprawne ale w sytuacji, gdzie mamy 4 czy 5 miesiąc ciąży a facet stwierdza że jednak mu się odwiduje jak to widzisz?

"5. Obowiązkowe testy DNA dla matki, dziecka i ojca oraz likwidacja patologicznego prawa, które obecnie nakazuje mężczyznom łożyć pieniądze na nie swoje dzieci."

Tu się zgadzam na obowiązkowe testy za które płacą oni bo mi się nie chce z podatków na takie rozpłodowe bałwany dokładać.

6. Korzystanie z funduszu alimentacyjnego i domów samotnych matek itd. na kredyt udzielany obojgu biologicznym rodzicom (gdy dziecko będzie pełnoletnie spłacają, to co przeznaczyliśmy im w podatkach).

Ciekawy pomysł. Ja bym dodała, że spłacają w trakcie bo mi się jeszcze przekręcą po drodze i od kogo będziemy ściągać kasę?

"7. Parytety imigracyjne. Podobnie jak w Kanadzie, nie ma mowy by na teren kraju wjechało kilkadziesiąt tysięcy mężczyzn. Ilość mężczyzn i kobiet musi być dostosowana do rynku matrymonialnego w Polsce (a obecnie więcej mamy mężczyzn w stanie wolnym, niż kobiet)."

Tutaj też wali trochę przegrywem z wykopu. Lepszym rozwiązaniem jest to aby na teren kraju wjechał ten, kto jest bardziej przydatny dla społeczeństwa, ma większe kwalifikacje i możliwości a nie dostosowywanie tego pod rynek matrymonialny bo nie możecie nikogo znaleźć. Jak szukasz developera to do następnego etapu nie przechodzi 20 kobiet i mężczyzn tylko 20 osób które mają największe kwalifikacje, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

8. Karanie firm i organizacji za "dofinansowania tylko dla kobiet" i za "staże tylko dla kobiet".
Są stanowiska, gdzie kobiety są po prostu bardziej preferowane: Opiekunki dla dzieci, recepcjonistki, hostessy. Owszem zlikwidowałabym to ale to do firmy należałaby decyzja, czy przyjmie kobietę czy faceta. Bez fochów dlaczego przyjeli 40 kobiet i 0 facetów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"9. Karanie za inne ceny na te same usługi dla kobiet i mężczyzn np wstęp do klubu "panie wstęp i 2 drinki gratis", "panowie 30 zł""
Ja do klubu nie chodziłam nigdy ale jeśli ma prywatnego właściciela to do niego należy decyzja, kogo wpuszcza i za ile. Jeśli to komuś nie pasuje, że alko drogie a kobieta wchodzi za free może iść do innego klubu.
Idąc tym torem to w takim klubie nie powinno być więcej facetów, niż kobiet bo rynek matrymonialny i ma być w środku po równo i większej ilości facetów nie powinni zwyczajnie wpuszczać.

10. Prawo do opieki nad dzieckiem dla mężczyzn, takie same jak dla kobiet i surowe karanie kobiet, które nie przestrzegają postanowień sędziów.

A teraz jest inaczej? Z tego co widzę w 80% faceci nie chcą opieki. Odpowiadając na to dałabym 0 alimentow ale dziecko mieszka miesiąc u matki a potem miesiąc u ojca.
#tinder #logikarozowychpaskow #logikarozowychpaskow #rownouprawnienie
  • 7