Wpis z mikrobloga

bo ja i wielu innych katolików z mojej rodziny i znajomych do takich nie należy. W tym poście obrażacie i nas

@Janusz_Conway:
A dokładnie w czym cię obrażam? Jedyne co napisałem to:

"wiadomo że katolik wybierze probówkę i 8-latek umrze w płomieniach."

- i taka narracja jest zgodna z tym, jak kościół cieszył się z wyroku TK, bo każde życie jest jednakowe i nie można różnicować ze względu na stopień
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shoananas: poważnie? Będziesz udawał że to teza autora czy że takich sloganów z ust działaczy antyaborcyjnych się nie słyszy? xDD

No to masz, jeśli to zamknie ta dyskusje która z Twojej strony nie wiem do teraz co miała udowodnić, prócz tego że trzeba ci bardzo powoli tłumaczyć rzeczy xDD

Pierwsze z
  • Odpowiedz
@Janusz_Conway:
A po drugie i najważniejsze, poczułeś się urażony, bo jest jakiś post który pokazuje dylematy moralne dla katolików. To jeżeli to cię uraża, to teraz pomnóż to x 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
bo tak się czują osoby, po któych jedzie Kościół Katolicki.
Wyzywają innych od degeneratów, od zboczeńców, od jakieś ideologii, napuszczają jednych na drugich, do tego CAŁY APARAT PAŃSTWA łacznie z TVP wybrał sobie pewne grupy, do szczucia nimi i gardzenia.
  • Odpowiedz
Skoro to już wyjaśniliśmy to dla ułatwienia można przyjąć, że do uratowania jest 1 zarodek i 1 dziecko (bo ilość żyć nie jest ważna). i tu już nie ma problemu, żeby z prawdopodobieństwem bliskim 100% powiedzieć, że katolik uratuje byt, który narażony będzie na ból fizyczny - czyli dziecko (bo zarodek nie odczuwa bólu).

Odpowiedź to 8-letnie dziecko

Słaba zagadka i naucz się tagować

@shoananas:
No to chyba nie czytałeś
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk nic nie udaję. Dzięki za starania, ale ten cytat w niczym nie pomógł. W cytacie piszą, że życie płodowe i po urodzeniu jest tak samo ważne. Nie piszą, że każde życie jest tak samo ważne.

Z pierwszego stwierdzenia nie wyciągniesz tezy, że nie więcej żyć jest bardziej warte niż mniej - no nie da się logicznie tego wywnioskować i już.
Z drugiego twierdzenia, że każde życie jest warte tyle samo
  • Odpowiedz
a dziecko zdrowe?

@CordellWalker:
To daje kolejne pole by wykazać kolejny dylemat.
Bo jeśli dla kogoś próbówki są zbyt abstrakcyjne, to można podstawić:
a) 1 zdrowe 8-letnie dziecko
vs
b) pół roczne niemowlę z wadami wrodzonymi, którego leczenie będzie mega kosztowe i pełne bólu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shoananas: to serio są czyste fikołki, bo albo udajesz że nie rozumiesz o co chodzi w tym banalnym eksperymencie myślowym, albo go rozumiesz, ale z braku możliwości prostego odpowiedzenia na proste pytanie #!$%@? filozoficzno-logiczną makarene.

Którekolwiek z powyższych jest prawda dzieje się to o czym OP pisał na początku - #!$%@? salta zamiast prosto odpowiedzieć na pytanie xDDD eot
  • Odpowiedz
W cytacie piszą, że życie płodowe i po urodzeniu jest tak samo ważne. Nie piszą, że każde życie jest tak samo ważne.

@shoananas:
XDDD
Ty chyba niczego nie łapiesz. To, że 1 czy 10 jest tak samo wążne lub nie, to są twoje bajdurzenia. Ja nic takiego nie napisałem.
Jedyne co napisałem, to to, co uważa TK, czyli życie przed i po jest jest tak samo ważne (wg
  • Odpowiedz
@Janusz_Conway: to ty sobie ze swoją rodzinką ogłoś schizmę i wymyśl nazwę, bo oficjalne stanowisko kościoła katolickiego zabrania aborcji w każdym przypadku. Dodatkowo karana jest ekskomuniką, a konkretnie excommunicatio latae sententiae, czyli

wiążąca mocą samego prawa, która następuje automatycznie po czynie.


Dokonanie aborcji automatycznie powoduje nałożenie ekskomuniki, nawet nie musisz dostać pisma od biskoopa
  • Odpowiedz
Masz do wyboru wynieść swoje dziecko albo cudze dziecko. Co wybierasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Lorneta_z_meduza:
Swoje, a w przypadku z ogniem, wybieram 8-latka.
Dylematy moga mieć ludzie, którzy tworzą sztuczne problemy, jak bajki że dusza wstępuje w 1 sek po poczęciu.
I te ich naiwne pieprzenie, że każdy kto jest za wczesną aborcją, to pewno jest tak zły, że będzie mordował i innych. To jest
  • Odpowiedz
@shoananas:

Skoro to już wyjaśniliśmy to dla ułatwienia można przyjąć, że do uratowania jest 1 zarodek i 1 dziecko (bo ilość żyć nie jest ważna). i tu już nie ma problemu, żeby z prawdopodobieństwem bliskim 100% powiedzieć, że katolik uratuje byt, który narażony będzie na ból fizyczny - czyli dziecko (bo zarodek nie odczuwa bólu


Dlaczego więc nie stawiają dobra kobiety nad dobrem płodu i nie są za aborcją na
  • Odpowiedz
@shoananas: Ochrona życia rozwiniętego (które czuje i jest świadome - może więc odczuwać m.in. cierpienie) jest ważniejsze od ochrony biopapki. Płód powinien być chroniony kiedy matka zamierza rodzic. W innym wypadku, gdy jest zbędnym balastem - yeetus that feetus, szkoda zdrowia, ciała, kariery - ludzie jak ludzie mają nieskończoność powodów, nikt nie musi się tłumaczyć. To prywatna decyzja, każdy ma swoje sumienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz