Wpis z mikrobloga

Na 16 osób, na których opiera się codzienna praca Watchdoga, 10 to kobiety. Sprawujemy funkcje zarządcze i wykonawcze. Bez nas nie byłoby naszych social mediów, poradnictwa, spraw sądowych czy zdecydowanej większości tekstów na stronie. Jeśli dodać do tego, że mamy 27 członkiń na 58 członków, to bez nas - KOBIET - Sieć Obywatelska - Watchdog Polska byłaby znacznie uboższa. Znamy swoją wartość i wiemy, że znają ją także mężczyźni, z którymi działamy i pracujemy. W naszym statucie zapisany jest główny cel, jakim jest ochrona praw człowieka, dlatego sprawa kobiet nie jest dziś jedynie osobistą sprawą każdej z nas. To także sprawa naszej organizacji. Dzisiaj korzystamy z naszej wolności do wyrażania opinii i strajkujemy.
Katarzyna Batko-Tołuć pisze więcej o tym na naszej stronie: https://siecobywatelska.pl/dzis-strajkujemy-28-10-2020/
Trzymajcie się dziś wszyscy i wszystkie!
Wołam


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #strajkkobiet
  • 61
@Watchdog_Polska: Czyli droga prawna w tym przypadku dla was to problem? Czyli teraz nie staniecie na straży prawa tylko w nielegalnym zgromadzeniu będziecie biegać z cegłami i sprejami po mieście?! Spodziewałem się, że zachowacie rozsądek i racjonalne spojrzenie na tę sprawę. Nie popieram niszczenia mienia i uleganie propagandzie strajku, który został wywołany jak na życzenie. Czy mogę liczyć od Was na prawną i uczciwą interpretację decyzji TK w odniesieniu do konstytucji?
Czyli droga prawna w tym przypadku dla was to problem?


@LimiL8: Dlaczego uważasz, że drogą prawna nie jest przewidziana Konstytucją wolności zgromadzeń? Dlaczego uważasz, że wsparcie strajku jest od razu wsparciem zachowań skrajnych i niebezpiecznych?

Czy Watchdog jest apolityczny i bezstronny?


@LimiL8: Watchdog nigdy nie był apolityczny, bo nie może być działając w przestrzeni publicznej na rzecz interesu publicznego, ale stale jest apartyjny i bezstronny.

Stephen D. Tansey określa, że