Wpis z mikrobloga

Piękny przykład ekologii

Apple:
"Jesteśmy tacy ekologiczni, będziemy działać wyłącznie na odnawialnej energii, nie produkujemy zbędnych ładowarek"
Też Apple:
Produkuje jednorazowe słuchawki, a zwykłe przeniesienie płyty głównej między iPhone'ami/wymiana części na te z innej sztuki powoduje niemalże uceglenie telefonu

Już chciałem kibicować, by iPhone 12 Mini się dobrze sprzedał, ale w takiej sytuacji życzę jabłku (specjalnie z małej litery), by spadli i sobie głupią twarz rozwalili ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W skrócie: gościu kupił dwa zupełnie nowe jajfony i zaczął mieszać części - jak tylko coś zostało przeniesione między telefonami, to przestawało działać, ale po powrocie do tego, w którym dana część była fabrycznie, magicznie wszystko wraca do normy.




#apple #iphone
Matlaw - Piękny przykład ekologii

Apple:
"Jesteśmy tacy ekologiczni, będziemy dzi...
  • 10
@Matlaw: Bardzo dobrze, że Apple utrudnia naprawy poza ich oficjalnym serwisem. W Polsce jest wiele Januszy, którzy przy naprawie iP wymieniają części na zamienniki niskiej jakości, a później często nawet nie naklejają uszczelki pod ekranem. Potem takiej osobie, która naprawiała iP w nieautoryzowanym serwisie, telefon znowu się psuje się i traci zaufanie do Apple, tylko dlatego, że zawiodła podrobiona część. Blokada użycia części z jednego telefonu w drugim ogranicza kradzieże, ponieważ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Matlaw: ale wiecie że Chińczycy produkują maszynki która potrafi zrzucać dump pamięci a później wgrać do nowej czesci i takie rzeczy jak lcd, aparaty, baterie itp jak najbardziej można zmienić. To dotyczy starszych iPhonów zobaczymy jak będzie w przypadku 12.
Już chciałem kibicować, by iPhone 12 Mini się dobrze sprzedał, ale w takiej sytuacji życzę jabłku (specjalnie z małej litery), by spadli i sobie głupią twarz rozwalili ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Matlaw: Cóż, tak bywa że nasi idole mają drugą twarz z którą się nie zgadzamy. Pewnie jak moja 8 się rozsypie to kupię 12 mini. Mimo jego wad.
@thedaveesky: Dobra, jeszcze zrozumiem blokowanie podrabianych części, ale uniemożliwienie stosowania oryginalnych z innego telefonu? Niby ten argument z kradzieżą ma sens, ale traci też na tym zwykły, uczciwy klient
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Matlaw: a to nie jest tak, że face_id lub odcisk palca jest szyfrowany na poziomie urządzenia? Nie wiem dokładnie co wchodzi w skład hasha, ale być może samo szyfrowanie jest powiązane z id części i przekładanie podzespołów powoduje, że nie można korzystać z zabezpieczeń.