Wpis z mikrobloga

@Eyan: Kredyty hipoteczne w walucie obcej są udzielane obecnie tylko przez Alior i Pekao SA, są one dostępne tylko dla klientów, którzy uzyskują dochód w danej walucie. Pekao SA obecnie wymaga wpływów wynagrodzenia na polskie konto 6 miesięcy przed złożeniem wniosku, co oznacza, że w praktyce pozostaje tylko Alior.
Wez w UK kredyt na mieszkanie w Polsce.


@blakker: Ciekawe, jak to będzie po Brexicie. Raczej bank brytyjski musi mieć swoją filię w PL. Tutaj coś można poczytać na ten temat.

Czy da się wziąć #kredyt w Polsce w jakimś #bank na angielskie zarobki?


@Eyan: Jesteś pewna, że chcesz coś takiego robić w obecnych czasach? Technicznie, to słyszałem że można (było). Teraz może być ciężej.
@Zaxx: Mysle ze warto sie wstrzymac z kredytem UK na Polske. ( Pamietaj ze raty moga Ci podskoczyc a to zalewdiw nie caly rok bedzie zanim brexit sie nadarzy.)
@Silvervend: Z mojej rodziny dostali kredyt na mieszkanie w UK a po paru latach wzieli kredyt majac jeszcze do splaty te w uK , kredyt w UK na PL. WIec nie wiem co moglo byc powodem u Ciebie.
Pamietaj ze raty moga Ci podskoczyc a to zalewdiw nie caly rok bedzie zanim brexit sie nadarzy.

@blakker: No na taki kredyt to raczej brałbym fixa.

@Silvervend: Przecież Angole często biorą takie kredyty na domy w Hiszpanii na przykład. Zobacz na link, który wkleiłem wcześniej.