Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 25 lat i służe w wojsku, mam 4100-4400zl na reke.

Czy warto wyjechać do Niemiec na magazyn na pare lat żeby zaoszczędzić z 200k na mieszkanie, wrócić do wojska i sobie życ dalej?

Czy przy mojej obecnej sytuacji nie warto mieszać a w Niemczech nie ma tak fajnie?

#emigracja #niemcy #praca #pracbaza #pytanie #wojsko

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f96da5ac53de577b9aaefb6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym siedział na dupie w polsce będąc na twoim miejscu ze względu na szybszą emę. Na emie sobie pojedziesz do rejchu jeszcze ... spokojnie tam zawsze będzie dobrze a tu zawsze #!$%@?.
No chyba że można wziasc bezpłatny urlop
@StanislawAniol: Na czysto nie zarobisz 2x tyle co w PL chyba z nadgodzinam ale one nie zawsze sie oplacaja ze wzgledu na podatki, jako singiel zabiora mu 1/3 wyplaty. W DE wydasz co najmniej 2x tyle co w PL chyba ze bedziesz mieszkac jak szczur w jakiejs piwnicy. Koszty zycia sa duzo wyzsze niz w PL do tego rozlaka z rodzina / znajomymi. Nie warto. Gdyby OP nie mial pracy to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nety: jak się nie rzuci na pierwszą lepszą ofertę za 9,5€ brutto to spokojnie zarobi 10k na rękę. Życie jest nawet tańsze jeśli się nie chla i nie pali, za 300€ można przeżyć miesiąc na normalnym poziomie. Ja robię po 180h w miesiącu i bez problemu tyle wyciągam a stoję na hali i puszczam materiał na prymitywnym CNC.
@StanislawAniol: dodaj do tego koszty mieszkania, pradu, mediow, ubezpieczenia auta i wiele innych i duzo na koniec nie zostanie. Jezeli ma stala i pewna prace w PL i rzeczywiscie ok 4.5k na reke a nie brutto to nie warto wyjedzac na magazyn gdzie na pewno nie zarobi 2k € na reke, szczegolnie na poczatek (musialby miec ok 3k brutto a to raczej nieosiagalne przy 180h) Jak ktos jest bez pracy i