Wpis z mikrobloga

Pytanie natury technicznej do komputerowych/telekomunikacyjnych świrków. Skąd twórcy teleelevidenie czy plusx biorą źródło kanałów? Czy oni po prostu wykupują/#!$%@?ą sygnał od na przykład cyfrowego polsatu czy może robią to jakoś bezpośrednio z satelity? Czy może jest jeszcze jakaś inna ścieżka, nie wiem nawet jaka. Nie chodzi mi nawet o szczegóły, ale taki ogólny opis całego procederu.
#iptv #kodi #plusx #teleelevidenie #telekomunikacja
  • 23
@geuze: Może i lepsze, ale ze swoich źródeł wiem, że odkodowanie jest możliwe. Słyszałem o osobach (oczywiście z trzeciej ręki, sam żadnego osobiście nie znam;) ) którzy mają wszystko odkodowane normalnie przez dekoder bez wykupowania abonamentu i bez żadnego IPTV.
@Syn_Tracza: jeżeli samemu się da takie coś zrobić, to poszukam jakiegoś przedmiotu obieralnego związanego z techniką telewizyjną to może kiedyś dla nauki też takiego coś spróbuje xD, choć domyślam się, że jak już coś takiego ogarniać to na jednorazowy strzał, bo jednak to już nie wygląda wykroczenie tylko przestępstwo i na dłuższą metę mógłbym mieć problemy XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misioneos: sygnał z satelity, plus card sharing do jego odkodowania i restreaming w sieć, ale to więcej do poczytania w necie na forach o tematyce DVB ( ͡° ͜ʖ ͡°) Druga opcja to jest scraping HDMI, tyle że to ma ograniczenie jeden odbiornik=jeden kanał i raczej opłacalne tylko dla kanałów niedostępnych w card sharingu.
@Syn_Tracza

Słyszałem o osobach... którzy mają wszystko odkodowane normalnie przez dekoder


Są gdzieś jakieś fora branżowe gdzie można poczytać jak tacy magicy to robią?
Jakby mieli swoje karty to ten kanał dalej by śmigał


@Miecz12: Karty mają swoje, tu chodzi o odbiornik w którym można "grzebać". Canal+ zmienił zasady i odbiorniki mogą być tylko ich, tym samym zablokowali mechanizmy, że z jednego transpondera możemy sie dogrzebać do sygnału wielu kanałów i robić stream.
@slash83: C+4k dalej działa na module CI, który można bez problemu uruchomić w swoim sprzęcie, tak więc tak, nie mają swoich kart.

tym samym zablokowali mechanizmy, że z jednego transpondera możemy sie dogrzebać do sygnału wielu kanałów i robić stream


nic takiego nie zablokowali, dalej tak można robić, jedyne co zablokowali, a raczej zmienili kodowanie na c+4k dlatego tego kanału nie ma, ale tak jak mówię, gdyby mieli swoje karty to
@misioneos:

Potrzebujesz:

Dziupli
Komputera
Tunera fbc do zasotowań pro: https://www.digital-devices.eu/shop/en/tv-cards/tv-cards-for-pcie/340/digital-devices-max-sx8-4/8-8-tuner-tv-card-dvb-s2/dvb-s2x-full-spectrum?c=156 - taka karta z 1 przewodu zapina się na 8 transponderów.
Anteny
Szybkiego łącza klasy biznes. Polscy operatorze mają w sumie 13 transponderów x 60mbit = 800mbit pasma.
Jako źródło rozkodowania sygnału: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzielenie_kart_koduj%C4%85cych
Lub dla farbyk które trzepią z tego naprawdę grubą kasiore, a szaring nie działa to: 1 dekoder operatora = 1 kanał.

Pchasz to na serwer dedykowany lub umieszczasz
q.....a - @misioneos: 

Potrzebujesz:

Dziupli
Komputera
Tunera fbc do zasotowa...
@qvcijhkuszgjrbigqsjdtffienxdgdmua serwer to nie problem bo postawienie takiego xtream ui to pare minut, można zamiast kupować restreamy, które kosztują ok 3$ za stream w zależności od ilości streamow mozna podkradac od ludzi, którzy wystawiają na zewnątrz enigmy.

@misioneos dostawcy kupuja tez restreamy, np kupujesz 150 polaczen do serwera po 2$, ustawiasz 100 polaczen na sztywno do kanalow plus 50 polaczen do 100 kanalow mniej popularnych on demand. ( ͡º ͜ʖ
@kodiwpigulce_pl: Opisałem to z punktu 'jak zostać źródłem', a nie jak kupić od źródła.

@Miecz12: Masz naprawde stare i nieaktualne informacje.
Operator wyczyścił uprawnienia dla C+ 4K na modułach CI+. Oferuje ten kanał jedynie na Ultrabox 4K i CI+ ECP.
Streamowanie z E2 + CI+ ECP też ci nic nie da bo aktywna jest warstwa ECP na takim module i jak odbiornik nie jest 'ecp ready' to masz czarny obraz.