Wpis z mikrobloga

Mam covidowe dylematy.
Pracuję zdalnie i zapragnęłam się oderwać trochę od pracy i pojechać na przyszły weekend do Warszawy.
Pozwiedzać, połazić po obcym mieście.

Myślicie, że nie wprowadzą jakichś koszmarnych zakazów przemieszczania się do piątku? Teraz chyba wszystko jeszcze normalnie funkcjonuje? Żyję trochę na uboczu od mediów i nie do końca rozumiem, jak bardzo poważne jest to, co się dzieje. Halp.

#koronawirus
  • 21
@alex-fortune: straszą lockdownem, chyba odwołuję rezerwacje :/ z drugiej strony nie wierzę, po dotychczasowych działaniach rządu, że odbiorą Polakom przyjemność obchodów wszystkich świętych. Raczej się spodziewałam, że lockdown zrobią, ale po świętach, żeby nie wkurzać wyborców.
@czostnek:
1. W DGP powołując się na anonimowe zródła podają możliwość wprowadzenia zakazu przemieszczania się inaczej niż do pracy od piątku (ale nawet jeśli - skoro masz pracę poza Warszawą to chyba nie powinienneś w niej utknąć);
2. Jeśli nie chcesz złapać tego chińskiego syfu to nie polecam łażenia po Warszawie ;)
@czostnek: Jedz, zdrowie psychiczne najważniejsze, tylko trzymaj się z daleko dużych zbiorowisk. Co może być trudne bo w weekendy zawsze jest wysyp protestów, ale możesz iść nad Wiśle, potem okolice parku praskiego, zoo, most gdański, starówkę - jak knajpy pozamykali to turystyczne zagłębia są dużo spokojniejsze
@Feeder: i totalnie dlatego bym pojechała. Zachowuję dystans i ostrożność, ale z drugiej strony nie widzi mi się dostać mandat za przemieszczanie bez celu, a jeśli to, co pisze @lgirl się spełni, to może tak właśnie być.

( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Feeder: W czasie pierwszego lockdownu codziennie wychodziłem po 17 na 2-3h na spacer, zadzwonic albo na rower i raz jeden jedyny policja mnie zatrzymała i na upomnieniu się skończyło - do puki nie robisz bardachy i nie stoisz w jakimś tłumie to olewaja takie opcje ciepłym moczem - zawsze możesz powiedzieć ze idziesz do sklepu, albo do kościoła i tyle
@czostnek: ja do Krakowa miałem jechać, ale co to za wyjazd skoro wszystko jest pozamykane? Bary, kawiarnie, restauracje etc. Jak chcesz jechać dla samego łażenia po mieście no to śmiało.
@czostnek: Nie ma co do Wawy, teraz pustki wszędzie. Do kawiarni czy restauracji się nie przejdziesz, bo tylko na wynos. W muzeum w maszeczce to niezbyt przejemnie.
Lepiej wyjedź tam, gdzie rzeczywisćie odpoczniesz, na łono natury.
@czostnek:
Jak przez przeziębienie, więc jesteśmy zadowoleni. Ale myśl o tym że mogliśmy np przed wystąpieniem objawów spotkać się z rodzicami i ich zarazić przyprawia mnie i dreszcze...