Wpis z mikrobloga

@debustrol kobiety walczące o swoje prawa

Ostatnio zmieniły postulat z prawa do aborcji płodów poważnie uszkodzonych na prawo do aborcji bez żadnych obostrzeń

Czyli...

Jak kobieta zachodzi w ciążę i chce usunąć to facet nie ma nic do gadania
Jak kobieta zachodzi w ciążę i nie chce usuwać to facet też nie ma nic do gadania

No ale to oczywiście walka o prawa kobiet xD
A co z prawami mężczyzn?
ale antykoncepcja, nawet stosowana prawidłowo, może zawieść.


@kiszczak: #!$%@? z antykoncepcją. Są ludzie którzy planują rodzine i nie chcą skonczyc z bezmózgim warzywem. Ponocnprzyrost naturalny jest taki ważny dla prawicy a teraz sprawili że jeszcze mniej ludzi bedzie chciało ryzykowac. XD
@kiszczak: Zoll to też troll PiS-u albo incel?

Zdaniem prof. Zolla, niezgodny z Konstytucją jest przepis, dopuszczający aborcję w przypadku, gdy dziecko dotknięte jest ciężką nieuleczalną chorobą albo wadą rozwojową. – Mamy tu do czynienia z klasyczną eugeniką – podkreśla wybitny prawnik.

Niezgodny z Konstytucją jest, wedle niego, także przepis dopuszczający przerwanie ciąży, gdy jest ona wynikiem czynu zabronionego.
@debustrol: mam takiego kuzyna. Chłop ponad 30 lat, dziewczyny nigdy za rękę pewnie nie trzymał a pierwszą pracę miał ledwo przed 30 bo cały czas to mamusia z tatusiem utrzymywali (a to nie jest bogata rodzina). Mimo mieszkania w ścisłym centrum warszawy, niby po studiach, nie był w stanie się życiowo ogarnąć. I teraz mam relacje na fb zawalone jego wysrywami o tym że każdy ma prawo do życia (a raczej
@ediz4 To nie jest fakt. Inny sędzia TK, prof. Kieres wypowiada odmienne opinie i uważa, że orzeczenie powinno być oddalone w całości. Powoływanie się na wygodną opinię Zolla to niezły cherry picking.
A wiadomo, że gdy trzeba szanować literalnie prawo (czyli i wybór członków TK) to wyborca PiS już robi fikoły i mówi "nie wiem, nie jestem od tego".
@kiszczak: Co to znaczy orzeczenie oddalone?

Powoływanie się na wygodną opinię Zolla to niezły cherry picking....

Zatem nie rozumiesz czym jest cherry picking. Przy tym wyroku też wszyscy sędziowie nie mieli jednakowego zdania. Przeczytaj sobie konstytucje i wyrób własne zdanie.
@kiszczak: Hmm. Widać zatem że nie czytałeś tego orzeczenia bo odnosi się one tylko to sytuacji gdy płód może być upośledzony.

TK orzekł, że aborcja z przesłanki embriopatologicznej jest niezgodna z art. 38 w związku z art. 30 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji....

No chyba że dałeś się zmanipulować jak dziecko i łyknąłeś co wypisują wykopki