Wpis z mikrobloga

Uwaga. Antykonfederaci, posłuchajcie. Wolność ma swoje granice. Tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, kończy się wolność drugiego. Taka jest definicja. Zatem zabicie drugiego człowieka to naruszenie jego wolności. Czyli postulaty proaborcyjne są antywolnościowe. Czy to jest zrozumiałe, czy mam to wolniej powiedzieć? Bo prościej to się nie da.
#aborcja #bekazlewactwa #neuropa #konfederacja
  • 56
  • Odpowiedz
@plackojad: A no właśnie, więc nie uważają też chyba siebie za ludzi xD No chyba, że po urodzeniu robi się takie PSTRYK i z komórek robi się człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@plackojad: Można uważać płód za człowieka, ale można tez wiedzieć ze inna osoba może go nie uznawać za człowieka, i wtedy osoba pierwsza nie dokonuje aborcji a druga jeżeli ma taką potrzebę dokonuje. To jest wolność a nie jakieś sztywne definicje bo świat nie jest 01.
  • Odpowiedz
@plackojad: jeśli uważasz płód za człowieka, to musisz także uznawać trzecią płeć, bo zarodek na samym początku istnienia jest bezpłciowy, a płeć dopiero pojawia się z czasem.
  • Odpowiedz
@Nygas232: dobra, powiedz mistrzu, jak rozwiązałbyś w takim razie kwestie tego, co z takim dzieckiem, gdy już je kobieta urodzi (zakładamy, że jest z jakąś wadą genetyczną). Może je oddać do jakiegoś domu dziecka? Co dalej z nim? Czy każesz tej kobiecie wychować go? Co z ciążą? Kazałbyś kobiecie dbać o siebie, zdrowo jeść czy mogłaby robić co chce? Bo jak wiadomo prowadzenie się w czasie ciąży ma ogromny wpływ
  • Odpowiedz
Uwaga. Antykonfederaci, posłuchajcie. Wolność ma swoje granice. Tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, kończy się wolność drugiego. Taka jest definicja. Zatem zabicie drugiego człowieka to naruszenie jego wolności. Czyli postulaty proaborcyjne są antywolnościowe.


@Nygas232: Co zatem w przypadku w przypadku zagrożenia życia matki? Może dokonać aborcji?
  • Odpowiedz
@a-duRRud-a: A jak ja nie będę uważał Ciebie za człowieka to mogę Ciebie zabić? A jak ci powiem, że teraz pisze na reddicie zamiast na wykopie, to będę pisał na reddicie czy na wykopie? A jak konia nazwę małpą, to koń jest koniem czy koń jest małpą? Nie czujesz absurdu w tym co mówisz?
  • Odpowiedz
@Nygas232: Ale nauka przecież wyraźnie stawia granice, kiedy jest płód, od kiedy płód ma mózg i od kiedy można mówić o śmierci. Tak samo jak wyraźnie opisuje różne gatunki zwierząt. Jeżeli uważasz inaczej to możesz ale nie narzucaj swojej woli innym. A mnie możesz nie uważać za człowieka ale nie możesz mnie zabić.
  • Odpowiedz
@rorf46: Przecież nie da się nikogo do niczego zmusić. Chociaż ja taki czyn nadal uważam za nieludzki. W każdym przypadku rodzice powinni być odpowiedzialni za życie takiego dziecka, przecież wiedzą, że ryzykują spłodzenie niepełnosprawnego dziecka, to chyba jest oczywiste! Inaczej jest z gwałtem, ale dlaczego karać śmiercią dziecko za to co się stało...
  • Odpowiedz
@a-duRRud-a: A no to oświeć mnie, w którym momencie płód staje się człowiekiem, w którym momencie możemy mówić o życiu, najlepiej co do dnia, już nie musisz co do godziny.
  • Odpowiedz
@Nygas232: To ocenia osoba która chce dokonać aborcji, czemu ja mam to robić? Ja mie grzebie w czyimś sumieniu. Każdy rozwija się inaczej wiec nie wszelkie terminy są umowne, jeżeli masz dziecko to pewnie chodziłes z zona do ginekologa i wiesz kiedy co się rozwinęło.
  • Odpowiedz
@Nygas232:

W każdym przypadku rodzice powinni być odpowiedzialni za życie takiego dziecka, przecież wiedzą, że ryzykują spłodzenie niepełnosprawnego dziecka, to chyba jest oczywiste!

W każdym przypadku pasażerowie oraz, kierowcy aut powinni być odpowiedzialni za swoje życie, przecież wiedzą, że ryzykują śmiercią wsiadając do auta. Czyli odmówić im prawa do uzyskania leczenia lub zabronić ratownikom przeprowadzenia reanimacji? Człowiek w każdej chwili podejmuje jakieś ryzyko i od tego jest państwo żeby ludziom
  • Odpowiedz
@Nygas232:

Tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, kończy się wolność drugiego. Taka jest definicja.


W takim razie to płód najpierw naruszył wolność kobiety, pojawiając się w jej ciele.
  • Odpowiedz
@NPCno123123: A zabicie człowieka to dla niego pomoc? Może ratownicy medyczni powinni dobijać nierokujące ofiary na miejscach wypadków? Bo do tego taka logika dąży
@a-duRRud-a: A no właśnie, więc opierając się na tym co mówisz, skąd masz pewność, że zlikwidujesz płód, a nie zabijesz człowieka?
@Tajemniczy58: Samo w nocy wlazło
  • Odpowiedz
@Nygas232:

A zabicie człowieka to dla niego pomoc? Może ratownicy medyczni powinni dobijać nierokujące ofiary na miejscach wypadków? Bo do tego taka logika dąży

Prosta różnica- ofiara wypadku to osoba, płód to byt, który ma szansę stać się osobą pod warunkiem że zostanie spełniony szereg warunków.
  • Odpowiedz