Wpis z mikrobloga

Dręczy mnie jedna dość istotna kwestia- większość ludzi i tych za i tych przeciw, tak naprawdę nie ma zielonego pojęcia o czym mówi. Bo to nie są szachy, pola nie są tylko białe lub czarne.

Nie istotne jest dla mnie czy jesteś katolikiem/katoliczką dla którego terminacja ciąży to grzech i arogancja bo życie jest święte i należy do Boga, który je daje i to on decyduje kiedy je odebrać.

Ani czy jesteś po prostu humanistą, któremu w głowie się nie mieści ogrom zbrodni, jakim jest przerwanie bezbronnego, potencjalnie świadomego bytu, który powinien mieć prawo stanowić sam o sobie.

Ani feministką/feministą, który uważa, że decydowanie przez grupę ludzi o ciele innego człowieka to średniowiecze i szowinizm.

Ani pragmatykiem, który wie, że tutaj my sobie radośnie o tym pełni oburzenia dyskutujemy i ubieramy na czarno, a życie i tak toczy się swoim torem.

Dla mnie jest istotne czy wiesz jakie są wskazania do przerwania ciąży w tym kraju? Nie ogólnikowo, tak jak skrótowo podają artykuły,
które są maksymalnie streszczone, żebyś broń boże się nie znudził/znudziła w połowie czytania. Przeczytaj, #!$%@?, ustawę obowiązującą. Zapoznaj się z zawartymi tam pojęciami.
Zrozum ogrom i powagę zagadnienia.

Wiesz czym jest ciąża pozamaciczna i dlaczego w stu procentach zabije matkę i w konsekwencji płód i dlaczego taka ciąża nie ma szansy na rozwój?

Wiesz czym jest wada letalna i czy poświęciłeś pięć minut na zastanowienie się jaką traumą musi być wypchnięcie przez własne krocze istoty, która gościła w Twoim ciele przez 9 miesięcy, a rodzi się jako makabrycznie zdeformowany twór z nierozwiniętą, ziejącą czaszką bez mózgu w środku? I umiera? (sprawa Chazana, śmiało wklep sobie w google: "anencephalia" lub gorzej: płód arlekin - ale nie jedz nic przed tym, naprawdę ostrzegam.) jakie konsekwencje medyczne niesie za sobą próba donoszenia takiej ciąży? Co dzieje się z psychiką matki? Znosi to dobrze, czy źle?

Postaw się w sytuacji zgwałconej kobiety, która urodzi dziecko, będące w połowie kopią gwałciciela. I to dziecko będzie do niego podobne. I będzie jej o tym przypominać przez resztę życia.
Jak jest nosić w sobie przez okres tylu miesięcy rosnący dowód tego, że ktoś wdarł Ci się w Twój najbardziej intymny obszar psychiki i ciała, zostawiając traumę na resztę życia?
I jak to jest być takim dzieckiem? Czy może jednak nie jest tak. I to przesada?

Jak to jest faktycznie w tym kraju z pomocą dla rodziców dzieci upośledzonych? Ktoś im pomaga czy nie? Ktoś daje pomoc, gdy jedno z rodziców siedzi w domu przez resztę życia i pilnuje upośledzonego dziecka, dochody spadają o połowę, a opieka kosztuje? Czy nie pomaga im nikt?
Czy ktoś im gwarantuje opiekę nad tymi dziećmi, gdy rodzice umrą ze starości? Czy zanim skrytykowałeś hedonistyczne podejście do życia, jakim( przecież to oczywiste )- jest usunięcie płodu z wadą genetyczną, zadałeś/łaś sobie trud i chciałeś pomóc komuś, kto takim dzieckiem się opiekuje? I jak bardzo niektóre z tych dzieci się męczą? Zorientowałeś się, jak takie życie wygląda? Jakim czasem jest dramatem? Bądź czy nim nie jest jest - po prostu, czy masz o tym zielone pojęcie? Czy sam podjąłbyś się takiego zadania?

Wiesz chociaż (błagam!) ile miesięcy trwa ciąża? I do którego tygodnia można ją przerwać, oraz jakie faktycznie są obostrzenia?
Dlaczego diagnostyka prenatalna jest tak istotna? CZYM jest diagnostyka prenatalna?

Bo jeśli nie przemyślałeś/łaś tego o czym pisze powyżej, nie masz powyżej wiedzy - to nie masz pojęcia o co tutaj w tym wszystkim chodzi. Ani o zagadnieniach powyższych, ani o konsekwencjach wyboru za lub przeciw.

#aborcja #polska #trybunalkonstytucyjny #konstytucja
#prolife #warszawa #krakow #poznan #medycyna #ciaza
  • 12
@trzeci_z_czterech: jeny ale pseudofilozoficzny wysryw
w skrócie:
kobieta chce urodzić zdeformowany płód, który umrze po 3 dniach - niech to robi
kobieta nie chce urodzić zdeformowanego płodu, który umrze po 3 dniach - niech tego nie robi

Co jest tu trudnego w rozumieniu to ja nie wiem. Mam wrażenie, że niektórzy myślą, że "legalizacja" aborcji to nic innego jak zmuszanie do aborcji - a dupa. Wręcz przeciwnie. Właśnie zakaz aborcji to
@trzeci_z_czterech: pięknie napisane <3

Po tym jak zobaczyłam wyrok tk przytuliłam swoją 2-miesięczna córkę i prawie się popłakałam. Nigdy bym nie chciała aby moje dziecko musiało tak cierpieć. Do tego jakbym była zmuszona do urodzenia dziecka, które po chwili umrze to zapewne bym popełniła samobójstwo. Nie dałabym rady psychicznie.

Spowoduje to wzrost wycieczek do sąsiednich krajów i wzrost samobójstw wśród młodych matek oraz dzieciobójczyni, których na ten wyjazd nie będzie stać
@niochland: jeżeli przemawiałbyś wyłącznie do proli, pewnie by Cie zrozumieli, ja natomiast zakładam, że poza nimi istnieją ludzie ceniący sobie lepszy poziom rozmowy.
Nie wiem czy wiesz ale w pewnych miejscach obowiaZuja standardy wypowiedzi, na ktore spora część ludzi zwraca uwagę.
@trzeci_z_czterech: "Postaw się w sytuacji zgwałconej kobiety, która urodzi dziecko, będące w połowie kopią gwałciciela. I to dziecko będzie do niego podobne. I będzie jej o tym przypominać przez resztę życia." - ty jak widać nie przeczytałeś. Bo w prawie Polskim nadal można usunąć ciąże po gwałcie.