Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie odnośnie ubezpieczenia nieruchomości, kupiłem mieszkanie od dewelopera na kredyt hipoteczny , pojutrze odbieram klucze. Kiedy wykupuje się ubezpieczenie nieruchomości? W umowie kredytowej mam zapis, że trzeba przedstawić ubezpieczenie po wpisaniu do księgi wieczystej, czyli za kilka miesięcy. Czy teraz mam wykupić ubezpieczenie nieruchomości bez cesji na bank na ten okres?
#ubezpieczenia #kredythipoteczny #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
Pozwolę sobie zawołać Ciebie Mirku @marcpol bo widziałem, że znasz się na temacie :)
  • 7
@Juventino1897: po podpisaniu aktu notarialnego stajesz się właścicielem nieruchomości i wtedy już możesz ją ubezpieczyć wraz z cesją. Ja to rozumiem w ten sposób, że bank po prostu daje Ci trochę czasu na dostarczenie polisy z cesją

Czy teraz mam wykupić ubezpieczenie nieruchomości bez cesji na bank na ten okres?


Tak
@toki_rodrigo: dzięki. Akt notarialny był podpisany już kwietniu, tylko że wtedy budynek był w budowie. Czyli jak teraz odbiorę mieszkanie to ubezpieczyc je bez cesji, a za kilka miesięcy jak będzie wpis do księgi wieczystej wpisać cesje na bank?
po podpisaniu aktu notarialnego stajesz się właścicielem nieruchomości


@toki_rodrigo: Zakup na rynku pierwotnym lokalu w budowie odbywa się dwuetapowo. Pierwszym etapem jest podpisanie umowy deweloperskiej, drugiem umowy przeniesienia własności. Obie umowy zawierane są w formie aktu notarialnego, jednak właścicielem nieruchomości zostaje się dopiero po podpisaniu drugiej umowy.

Mirki mam pytanie odnośnie ubezpieczenia nieruchomości, kupiłem mieszkanie od dewelopera na kredyt hipoteczny , pojutrze odbieram klucze. Kiedy wykupuje się ubezpieczenie nieruchomości? W umowie
@marcpol: a czy w czasie pomiędzy odbiorem kluczy a podpisanie umowy przeniesienia własności mogę ubezpieczyc nieruchomość na siebie, bez cesji na bank?


@Juventino1897: Teoretycznie możesz, ale w tej chwili nie jesteś właścicielem nieruchomości, dodatkowo pod względem prawnym prawdopodobnie lokal jeszcze nie istnieje.
@Juventino1897: możesz ubezpieczyć, wymagane do tego są odpowiednie zapisy na polisie (Art. 823. KC) by była odpowiedzialność oraz wpisanie dewelopera również jako ubezpieczonego. Po podpisaniu aktu notarialnego możesz tą samą polisę przedstawić w banku, wtedy usuwamy zapisy z polisy oraz dewelopera jako ubezpieczonego. Oczywiście chętnie złożę propozycję.