Wpis z mikrobloga

Cześć, jest tu ktoś kto pracuje w korpo w wwa, mam pytanie czy przy rekrutacji zwracają uwagę jaki kierunek się kończyło i gdzie ? Bo studiuje teraz ZiIP na PW, ale jak patrzyłem na linkedin gości z korpo to z reguły ekonomiczne/społeczne choć zdarzają się wyjątki. Ktoś się wypowie jak z tym jest ? #pw #wwa #korpo #korposwiat
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie wiem jak się to fachowo nazywa, ale interesowała by mnie głównie praca w jakimś "dziale analiz", typu opracowywanie jakichś danych w excelu. przygotowywanie zestawień kosztów/dochodów itp.
  • Odpowiedz
@Hunter777k:
Zarządzanie i inżynieria produkcji jest w porządku do takich działów, szczególnie do firmy produkcyjnej, ale rozważ może zainteresowanie się CIMA, która dość dobrze się wpasowuje w profil twoich studiów i za każdy poziom jest papier. To tak na przyszłość. :)

Oczywiście mówię o dziale typu FP&A (financial planning and analysis)
  • Odpowiedz
@Hunter777k: ja jestem po inżynierii produkcji i sam siedzę w korpo. Wiadomo, że zależy wszystko od dzialu, ale potrzeba ludzi ogarniających suppy chain, otd czy master data dla produkcji. Ogólnie polecam na początek można zgarnąć expa na ERPach, a to potem mega ważne przy aplikowaniu do firm produkcyjnych.
  • Odpowiedz
@mthc: Jest w sumie na tym kierunku specjalizacja o nazwie Informatyczne systemy zarządzania, i jak czytałem jakieś ogłoszenia o prace to piszą często o znajomości SAPa i ERP
  • Odpowiedz