Wpis z mikrobloga

mirki, 100k przejechane na lpg w ciągu 9 lat przy 190k przebiegu to bardzo zabójcze dla silnika? mam oglądać furę z 2008r honde civic viii gen ufo i mechanik znajomy który będzie oglądał ze mną ten samochód powiedział, że po tylu przejechanych km na gazie juz sie mogą walić tłoki i pierścienie i inne ruchome podzespoly silnika, bo lpg jest suchym paliwem.
Macie auta w lpg którymi zrobiliście >100k km albo macie instalacje ponad 9 lat?
mieliście jakieś problemy z silnikiem? to, że argument jest zasadny to wiem, jedynie napaliłem się na ten samochód i szkoda mi odpuścić, z drugiej strony zaraz w niego ładować kasę też średnio.
#samochody #motoryzacja #honda #benzyna #lpg
  • 10
@m76859: robie po 100-150kkm rocznie na gazie, jak jest dbane to sie nie sypie. Obecne auto ma 420k z czego gaz ma od 120k, reguluje zawory, wymieniam filtry i olej i jest gitara. Mialem 10 roznych aut w lpg i nigdy nie mialem problemow. Faktem jest, ze sa silniki ktore radza sobie lepiej z lpg i takie ktore radza sobie z nim gorzej. Nie wiem jak w tych hondach sie lpg
@m76859 UFOki mają spoko silniki pod LPG więc nie powinni być problemu... Z tym, że jak koledzy wyżej: MUSIAŁO BYĆ DBANE.

I powodzenia, będzie Pan zadowolony z Hani ( )
@m76859 jak instalacja jest reguralnie serwisowana, jak regulujesz zawory według zaleceń producenta, wymieniasz świece, filtr powietrza, olej, płyn chłodniczy, lejesz paliwo w miarę pewne nie od Janusza które leje wodę to pojeździ długo.
Macie auta w lpg którymi zrobiliście >100k km albo macie instalacje ponad 9 lat?


@m76859: tak, mam jedno auto które miało lpg zakładane w 2011r. i przejechało ponad 100k na tym. jeszcze chodzi, ale cześci się kończą.

Ale przy japońcu bym sobie go odpuścił bo trzeba dbać o to aby chodziło. bardzo delikatne są japońce nie mają też hydropopychaczy.
9 lat to i musisz wiedzieć że za rok wymiana butli. na
@m76859: w 2018 roku kupiłem astre h 2005 rok, z gazem założonym w 2006 roku. Pojeździłem 2 lata i przez ten czas musiałem wymienić butle lpg że starości i wtryskiwacze lpg. Pozatym silnik był w doskonałym stanie bo nawet nie brał oleju (a opel z natury lubi sobie spalać olej)
@m76859: założyłem gaz przy 265k km, obecnie 430k i dalej jeździ. Silnik to 1.8t od audi/vw. Moc zwiększona ze 150KM do okolic 200. Są silniki, które lepiej radzą sobie z lpg i są takie które znoszą go gorzej. Druga rzecz to dobra instalacja i regularny serwis.