Wpis z mikrobloga

Gówno w ładnym papierku, jestem załamana.


@Phaeote: tak wyglądają rządy populistów w każdym kraju.

I to wina dziesiątek lat zaniedbań.


Obecnie to wina głównie zaniedbań z ostatnich 6 miesięcy. Gdy Niemcy i cały zachód przygotowywały systemy służby zdrowia na drugą falę u nas rząd walczył z gejem i robił przetasowania w ministerstwach.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile prostych, uprawniających rzeczy zrobiono w Niemczech. Pomijam również rozbudowę systemu ratownictwa i dostawienie
@Phaeote: Mnie oprócz politykow i ich decyzji przeraża glupota ludzi, szczególnie na fb to widać polowa znajomych wypisuje ze to spisek plandemia a ludzie pod artykulami o covidzie w większości daja buzki wysmiewajace i potem tacy ludzie glosuja, dziwilem się jakim cudem pis wygrywa a teraz już wiem co druga osoba to po prostu debil i przez ich konsekwencje jest jak jest choc z drugiej strony na ich glupocie może latwiej
a najlepsze jest to że wystarczyłoby na czas pandemii zmniejszyć świadczenia socjalne np z 500 do 250zl miesięcznie i mielibyśmy kasę na walkę z koroną a tak to ... xD


@JakTamCoTam: Bez urazy, ale imo jedną z większych patologi rządzących w tym państwie jest właśnie myślenie, że dowolną dziurę wystarczy zasypać pieniędzmi i będzie git. Co nie zmienia faktu, że świadczenia socjalne powinny zostać zmniejszone, chociażby ze względu na rekordowy deficyt.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JakTamCoTam: zaniedbań z kilkudziesięciu lat nie da się naprawić w ciągu pół roku. Służba zdrowia od lat leży, nikt jej nie reformuje, do specjalistów na NFZ czas oczekiwania coraz dłuższy. Lepiej nie mówić jak wygląda opieka świąteczna, ratunkowa czy szpitalna xD Dlaczego nagle miałoby się coś zmienić za 20mld? Lekarze się nagle pojawią?
a najlepsze jest to że wystarczyłoby na czas pandemii zmniejszyć świadczenia socjalne np z 500 do 250zl miesięcznie i mielibyśmy kasę na walkę z koroną a tak to ... xD


@JakTamCoTam: Ale zdajesz sobie sprawe ze bez 500+ i dodatkowych emeryturek to ten rzad przez 5 lat nie ma zadnych pozytywnych osiagniec. Jakby to zabrali albo zredukowali to co by po nich zostalo? Tylko te zle rzeczy
@Phaeote myślę że trochę wykop wszedł za mocno. Jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jeżeli na przykład chodzi o zgony w przeliczeniu na 100000 mieszkańców to Jesteśmy trzeci od końca więc naprawdę nie ma dramatu takiego jak kreują media.
@prnppp: Widzisz dzbanie ja sprawdziłem co dało się żadnym kosztem zrobić. Masz i czytaj.

zwiększono przepustowość laboratoriów (wykonują najwiecej testów w Europie), wszystkie ośrodki z łóżkami dostosowanymi do intensywnej terapii zostały wpisane do jednego rejestru, który określa możliwości zaopatrzenia, poprawiono również oprogramowanie do raportowania, przyspieszono kanały zgłaszania i podjęto dalsze środki, „w tym zmiany w ustawie o ochronie przed infekcjami” (braki są na bieżąco uzupełniane)

Z innych źrodel.

https://www.zdf.de/nachrichten/politik/coronavirus-krankenhaus-pandemie-100.html

Zintensyfikowaliśmy też
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZaplutyKarzelReakcji: kto tu jest dzbanem skoro porównuje służbę zdrowia Niemiec i Polski, gdzie Niemcy mają drugi wynik w Europie jeśli chodzi o wydatki na służbę zdrowia na mieszkańca (pierwszy oczywiście Luksemburg), a Polska grzeje tyły? Moglibyśmy sobie zrobić sieć regionalną zapełnionych szpitali, łatwiej by odmawiały przyjęcia chorych xD
@prnppp: Przecież ja wymieniłem tam rzeczy, które dało się zrobić zerowym kosztem. Czy ty dzbanie czytasz co ja pisze?

Nie pisałem, ze Niemcy zwiekszyli ilość łóżek na intensywnej terapii o kilka tysięcy czy zwiększyli zatrudnienie w szpitalach. Tego od tych bolszewików z PISu nie wymagam, bo wiem, ze te środki musza iść na kościół i TVP