Wpis z mikrobloga

Redukuję wagę. W przeciągu ostatniego roku spadło ~15 kg.

Mam 182 cm. Obecnie ważę 90 kg, zjadam 1900 kcal. Trenuję ok. 5 razy w tygodniu - godzina intensywniej jazdy na rowerze lub średnio-intensywny trening siłowy.

Od 4 tygodni waga stoi w miejscu. Ja fizycznie czuję się jak gówno, zmuszam się do treningów, podczas treningu na rowerze to dosłownie zdycham.

Pomyślałem, że zrobię sobie tydzień na 2400 kcal i potem znowu zejdę z kcal. Dobry pomysł? Powinno się coś ruszyć potem?

Od razu podkreślę, że jestem tak nisko z kaloriami bo na wyższych wartościach nic nie udawało się zrzucić. Dodatkowo zawsze gdy odpuszczałem treningi to też waga stawała w miejscu.

#dieta #odchudzanie #silownia
  • 23
@PiccoloGrande: Gówno się znam tak szczerze, ale nie ucinałbym nic już z tych 1900 na pewno, wejście na większą liczbę kcal to dobry pomysł, ale nie wiem czy aż +500 ( ͡° ͜ʖ ͡°), niech tu już się wypowie ktoś, kto wie więcej
@PiccoloGrande: masz 182cm wzrostu, 90kg wagi, krecisz rower i silownie na zmianę praktycznie cały tydzień, to w ogóle cud, że wyrabiasz jeszcze na 1900kcal. Wrzucaj śmiało 2500kcal, białko wrzuć na conajmniej 200g, wegle wysoko i przede wszystkim zbieraj pomiary cm co tydzień. To, że waga stoi, nie znaczy że smalec się nie pali - szczególnie przy treningu siłowym. Posiedź tak ze 2-3 tygodnie, kontroluj wymiary i wtedy decyduj czy podbijać kalorie
masz 182cm wzrostu, 90kg wagi, krecisz rower i silownie na zmianę praktycznie cały tydzień, to w ogóle cud, że wyrabiasz jeszcze na 1900kcal.


@fenixon: pytanie ile ruchu poza tym. Ja majac podobne statystyki, kalorie i gnijac cale dnie przed komputerem w robocie tez mialem spadki/utrzymanie. Zaczalem pilnowac 10k krokow na dzien i pofrunelo w dol az huczalo
@PiccoloGrande: nie patrz na wagę, rekompozycja rządzi się swoimi prawami i tutaj zwykły centymetr krawiecki Twoim przyjacielem. Tak jak @fortySeven mówi, jeśli poza tym nie ruszasz się nic, to staraj się chodzić jak najwięcej, albo zamień samochód na rower. Jak wjedziesz na wyższe kalorie to organizm sam poczuje, żeby się więcej ruszać. Rozkręcisz trochę metabolizm (który już teraz Ci wysiada) i nawet na tych 2500kcal będziesz głodny chodził.


@PiccoloGrande: Rób raz na 2-3 miesiące tydzień +1000kcal żeby Ci się poziomy hormonów unormowały. Jak non stop głodzisz organizm to zaczyna się bronić żeby jak najdłużej przeżyć.

Nawet na sterydach po kilku tygodniach zaczyna się problem bez zarzucenia na kilka dni większej ilości kcal
@PiccoloGrande: ale BMR to jest podstawowa przemiana zeby tylko utrzymac przy zyciu. Czyli na oddychanie, przeplyw krwi, orace mozgu itp

Ale w ciagu dnia wykonujesz przynajmniej te tysiac krokow, robisz sobie jedzenie, pracujesz umyslowo, piszesz na klawiaturze. To wszystko kosztuje kcal

Mi kalkulator liczy ze przy zerowej/znikomej aktywnosci dla Twoich parametrow powinienes tracic wage lrzy 2100. Czyli Twoje zero to jakies 2400