Wpis z mikrobloga

Jak zachęcić psa żeby jadł sucha karmę? Piesek adoptowany, długo się błąkał i nie wiadomo co jadł. Skubany jadł karmę tylko jak córka dawała mu z ręki a dzisiaj to bierze od niej ale wypluwa xD karma to brit care lamb & rice. Pies 2 - 3 lata, waga 10kg. Jak mu domieszam trochę pasztetu to zje, ale nie chce do końca życia tak robić. #psy
  • 25
@Karol4722: @matra: cos w tym jest, ze slaba. Moja tak samo na początku bez problemu a potem patrzec nie mogla. Sztuczki typu smarowanie pasztetem nawet niepomagaly.
Moze to kwestia smaku, mamy teraz karme o tych samych wartosciach ale kurczak i warzywa- je jak szalona
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Brutalne ale przeglodzic . Sproboj z inną karmą . Taka radą weterynarza w naszym przypadku panienka kombinowala nie chciała jeść już nic.
Ponoć kota nie złamiesz A piesek po 3 4 dniach w koncu musi zjeść.
Ważne żeby woda była ciągle dostępna i jedzonko stało w misce
jedzonko stało w misce


@8kasica8: wietrzało, jełczało i było wciąż coraz mniej atrakcyjne ( ͡º ͜ʖ͡º) jak pies ma problem z jedzeniem, łatwiej spalić miskę, albo zabierać ją po 10-15 minutach od odejścia od niej, natomiast co do samego przegłodzenia psa, możemy o tym mówić w momencie, kiedy mamy do zaoferowania psu dobry rodzaj pożywienia, a ta karma jest cóż, słaba. Zwłaszcza że 10 kilo psa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: Ale głupoty piszesz. Pies miał kupowane chyba każda z możliwych karm na rynku każdą na nie. Bo wcześniej nauczony był gotowanego kurczaka i ryżu z warzywami z powodu choroby i to była jedyną możliwość podawania tabletek
Teraz wszystko już ok i musi nauczyć się jeść karmę bo inaczej nie jestem mu w stanie dostarczyć wszystkich składników.
2 dni marudzenia i wcina ładnie. Nie wyla z głodu do księżyca i krzywda
@8kasica8: ja tam wychodzę z założenia, że jak pies bardzo nie chce jeść, to warto szukać dalej, a nie "łamać" i zmuszać do jedzenia :P
No ale to twój pies i zrobisz, jak chcesz przecież ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@matra o kurde, byłem u weterynarza i okazało się że pies nawet roku nie ma. Gadałem z różową i chyba pójdziemy w coś za około 200 za worek. Później obczaję tą rozpiskę którą mi wysłałaś bo na telefonie ciężko się połapać, chyba że mogła być mi polecić coś konkretnego w cenie którą podałaś ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Karol4722 do 200zł za worek to chyba tylko Simpsons 80/20, z takich o naprawdę fajnym składzie. Całkiem ok też jest Purizon, Alpha spirit 7 days formula również, choć kilka razy spotkałam się z opinią o rozwolnieniach, moja miała po niej masakrę, ale na nic nie ma reguły. Alpha spirit ma też karmę półwilgotną, choć gliceryna jest dyskusyjnym składnikiem i ocanis ma rewelacyjny skład, ale jest dość suchy (można namaczać) i też różnie
@Karol4722 bez różnicy. Karmy dla szczeniąt mają dodatki wspomagające rozwój i wzrost, ale najbardziej są one potrzebne dużym rasom, natomiast sama karmy tez nie różnią się drastycznie pomiędzy wersjami adult i puppy. Są również karmy dla dorosłych i szczeniąt na raz ¯_(ツ)_/¯
Ja swojej zmieniłam na adulta po pół roku życia ;)