Wpis z mikrobloga

Cześć Miraski,
Mam pytanie odnośnie programowania. Ogólnie zawodowo zajmuję się programowaniem PLC i Labview. Chcialem poszerzyć swoje skille i zacząłem cisną pythona :) Ogarnąłem sobie składnie i podstawy i teraz uczę się django.
Chciałbym w przyszłości stworzyć jakąś aplikację (na własny użytek na razie) na podstawie django + baza danych.
I mam pytanie odnośnie frontu, czego użyć w miarę prostego, żeby to w miarę ładnie wyglądało ?
Oglądalem jakieś kursy na udemy i tam korzystali z #bootstrap czy to dobry kierunek ?
Czy warto uczyć się np vue.js czy react i próbować z tego korzystać ?

#python #django #programista15k #frontend
  • 11
@NikolajTesla1991: bootstrap to bardzo dobry kierunek. Alternatywy - np. Foundation, Semantic UI, materialize, purecss, Bulma. Przy czym to są bardziej biblioteki/skórki do UI, podczas gdy np. vue czy react to pełnoprawne frameworki (nie skupiają się wyłącznie na wyglądzie/prostych komponentach, a bardziej na pełnoprawnej logice aplikacji).
@NikolajTesla1991: bootstrap spoko, ale jak chcesz jakiś framework Javascriptowy żeby Twoja aplikacja wyglądała i zachowywała się "współcześnie" to React, Angular albo Vue.js.

Jeśli chodzi o samo HTML/CSS to Bootstrap to jedna z lepszych decyzji.
@Re_mi: Z jednej strony tak, jeśli ma się doczynienia z w miarę nowym sprzętem to fajna sprawa. Jeśli chodzi o integrację ze starymi rozwiązaniami to bywa różnie :) marzeniem by było programowanie w pythonie jakiegoś sprzętu, bo jednak braki w wiedzy, szczególnie jesli chodzi o frontend są znaczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)