Wpis z mikrobloga

Ostatnio pojawia się coraz więcej znalezisk i wpisów "hurr durrr każo ankiety podpisywać, że niby podejrzenie COVID, hurr durr spisek, oszukaństwo i Bill Gates". No to teraz zdradzę Wam "tajemnicę", a raczej przypomnę to o czym medycy mówią od dawna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wycena procedur na NFZ jest często zupełnie oderwana od rzeczywistości i nie ma nic wspólnego z realnie poniesionymi kosztami. Między innymi dlatego szpitale są tak mocno zadłużone. W związku z tym jest wiele procedur, które "opłaca się" robić, a wiele, których się "nie opłaca" wykonywać. O tej patologii pracownicy medyczni mówią od dawna, to jeden z głównych problemów ochrony zdrowia, może dzięki obecnej sytuacji społeczeństwo to w końcu zrozumie. Od wielu lat szpitale dwoją się i troją żeby jakoś zebrać do kupy budżet, który posiadają. Obecnie za wszystko co związane z COVIDem dostają więcej kasy, ale niestety więcej kasy idzie również na środki ochrony osobistej - ich ceny dalej nie wróciły do stanu sprzed epidemii. Zatem nie dziwcie się, że gdy zgłaszacie się do szpitala ze złamaną ręką to możecie dostać do podpisania jakiś papierek powiązany z COVIDem. Ale nie jest to spisek rządu, mający na celu oszukać społeczeństwo, tylko jest to sposób na utrzymanie płynności finansowej szpitala. Za taki stan rzeczy wińcie rząd, bo to oni odpowiadają za zarządzanie systemem ochrony zdrowia, to oni mają go w dupie od wielu, wielu lat i doprowadzają do coraz tragiczniejszej sytuacji. Szpitale robią co mogą żeby jakoś funkcjonować.
Poza tym, najczęściej to co dostajecie do podpisania, to zwykła ankieta do sanepidu, na wypadek gdyby się okazało, że byliście w ognisku zakażenia i trzeba Was wysłać na w kwarantannę lub zwykłe zabezpieczenie dla szpitala, w końcu w polskiej ochronie zdrowie najważniejsza jest papierologia.

#koronawirus #medycyna
  • 30
@delirium_memes: Nie, gdzie ty to wyczytałeś? Niech zaczną wyceniać poszczególne procedury zgodnie z ich realnymi kosztami, a także prowadzić rzetelne statystki medyczne, tak żeby pieniądze były tam gdzie są potrzebne. Poza tym bez podniesienia składki zdrowotnej niestety nie uda się poprawić sytuacji, nie uda się również jeśli NFZ nie będzie płacił za wszystkie wykonane procedury. Przydałaby się też edukacja społeczeństwa, w końcu profilaktyka jest dużo tańsza niż leczenie.
hurr durr spisek, oszukaństwo i Bill Gates


@SkrytyZolw: fajnie że to opisujesz, ale co to do złotego #!$%@? za podejście?

Poświadczasz w szpitalu niemal pod przymusem nieprawdziwy stan rzeczy, ale jak narzekasz to jesteś dzbanem/szurem, bo to przecież tylko szpital robi szwindel na hajs, trzeba było wiedzieć. Trochę ogłady młoda damo
@delirium_memes: publiczna służba zdrowia to worek bez dna i ile tam nie wrzucisz to wszystko zostanie przejedzone. Zbyt dobrze znam ten system żeby zmienić zdanie.


@JuneJohn: akurat są narzędzia (informatyczne) do tego - tylko potrzebne jest prowadzenie dokumentacji medycznej w sposób elektroniczny

można podzielić szpitale na grupy (stopnie referencyjności) w których pacjenci są w miarę jednorodni - szpital który będzie robił wałki na dodatkowych badaniach wyjdzie w analizie statystycznej i
@SkrytyZolw wycena produktów w sklepach jest często oderwana od mojej zarobkowej rzeczywistości. Jest wiele produktów, które warto kupować ale też wiele dużo za drogich dla mnie. Dlatego często na kasie samoobsługowej kasuje droższe produkty jak pół kilo kalarepy żeby mi się jakoś budżet spinał szczególnie w tych ciężkich czasach. I wcale nie jest to oszustwo, za taki stan rzeczy są odpowiedzialni wszyscy dookoła tylko nie ja
Zobacz sobie co jest w tej ankiecie


@belwarg: Mówimy o tej ankiecie, która jest zatytułowana jako "ankieta pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zarażenia SARS-COV-2"? Jeżeli tak to nie widzę jaka tutaj mogłaby być dyskusja o treści. Podpisałbyś analogiczną ankietę "pacjenta zgłaszającego się z powodu HIV", jeżeli w treści byłoby pytanie jaki jest twój ulubiony smak lodów? Szybko wyszło że to ty nie znasz "treści, procedur i wywiadów" jeżeli nie kojarzysz
Pobierz Wap30 - > Zobacz sobie co jest w tej ankiecie

@belwarg: Mówimy o tej ankiecie, któ...
źródło: comment_1603017661ctDjMIAp2TS6gzbDOeHbwJ.jpg
@belwarg: ale czemu uciekasz? Ja to wszystko doskonale rozumiem, ale jeżeli ty uważasz, że nie ma nic dziwnego w tym, że ludziom zgłaszającym się do szpitala w sytuacji potencjalnego zagrożenia życia niezwiązanej z koronawirusem każe się podpisać dokument wprost oświadczający że "zgłosili się z powodu podejrzenia zarażeniem SARS-COV-2" i jesteś w stanie to usprawiedliwiać i usprawiedliwiać obrażanie tych ludzi, to naprawdę nie ja tutaj muszę się zastanawiać nad tematem