Wpis z mikrobloga

Martwi mnie to, co się dzieje we Francji.
Jak najbardziej rozumiem, że walka z koronawirusem wymaga poświęceń ze strony obywateli, ale... serio?! Godzina policyjna?! Co następne?! Coś mi to przypomina. Zdumiewa mnie tylko to, że Francuzi to popierają i się z tego cieszą, a faszysta Macron mówi o wolnych wartościach i innych bzdetach, które stały się dziś tylko sloganem. Oj, od Polaków i byłych demoludów mogliby się nauczyć co to znaczy.

Co raz więcej ludzi zaczyna też rozumieć w jaki sposób Francja jest państwem ,,demokratycznym". Najsmutniejsze w tym jest to, że Francja co raz bardziej zaczyna odbiegać od idei wolności o którą zawsze walczyła.
#francja #koronawirus #godzinapolicyjna #macron #prl #francuski #policja #polityka #zamordyzm #mandat
  • 8
  • Odpowiedz
@Xing77: We Francji masz godzinę policyjną, w Polsce masz już zamknięte branże:
-eventową
-sport/fitness
-rozrywkową

Serio. 1000 razy bardziej przebolałbym tą godzinę policyjną bo przy zamkniętych barach to i tak nie masz po co przemieszczać się po ulicach.
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski:
Mam gdzieś czy lokale są zamknięte, bo i tak nie chodzę. Chodzi o sam fakt, że jak Francuzi się zgodzą na takie działania rządu, to rząd nie będzie mieć oporów, by zrobić u nich drugi PRL pod pretekstem walki z pandemią. Ogólna tendencja rosnących skrajności w Europie przeraża, nie ważne z której strony politycznej. Chodzi o sam sens wolności, a nie o szczegóły.
  • Odpowiedz
@Xing77: To w Polsce została odebrana właśnie ludziom możliwość korzystania z jakichkolwiek centrów rozrywki/odprężenia. To ma znacznie gorsze skutki psychologiczne niż nakaz nie szlajania się bez celu po ulicy. oczywiście każe z tych obostrzeń jest tragiczne dla tego świata, ale w Polsce zabiera się znacznie więcej i to jest przerażające.
  • Odpowiedz
@Xing77: w Polsce akurat jest pełno duży problemów z tytułu, którego należałoby protestować. Tak jak kolega napisał - masz wyimaginowany obraz obecnego Polaka.
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski: Tylko, że gdyby to w Polsce była wprowadzona godzina policyjna to zaraz KE, PE i cała masa ludzi by uznała, że się łamie u nas demokrację i wolność, a jak robi to Francja i jak traktuje własnych obywateli to już jest dobrze i zgodnie z demokracją, prawda?

@Ramamon: A czytałeś co ja pisałem?
  • Odpowiedz