Wpis z mikrobloga

czytam sobie taq #antykapitalizm
jakie tam siedzą dzbany

główne zarzuty do kapitalizmu to ci źli janusze prywaciarze!
jak ktoś śmie mieć umiejętności do zarządzenia i zatrudniania ludźmi!?

przykład:
https://www.wykop.pl/wpis/52815795/gdybyscie-pracowali-za-srednia-krajowa-przez-12-mi/
no jak Bezos śmie zarabiać na dostarczaniu do konsumenta w wygodny sposób produktów! no jak śmie być bogatym po zrewolucjowaniu świata?

przykład 2, tutaj dodam XD:
https://www.wykop.pl/wpis/52742219/dlaczego-golodupcy-sie-rozmnazaja-jak-glupim-trzeb/
XDDD

fun fact: przeciętny właściciel firmy w Polsce pracuje dużo więcej niz 40h/7d, do tego do zarabiania więcej od swojego pracownika musiał poświęcić kapitał i często lata budowy
fun fact2: nikt nie zabrania pracownikowi założyć firmy
fun fact3: prowadzenie firmy to też praca, zarządzanie ludźmi to też praca

opinia moja:
w tych sporej części tych wpisów czuć okropną zazdrość

kolejne zarzuty, że ktoś śmie urodzić się w bogatszej rodzinie
no jak ktoś śmie zostawić swoim potomkom dorobek życia?

czemu Wasze postulaty równości opierają o zabranie komuś majątku? kilka pokoleń jakaś rodzina budowa majątek i przekazywała dalej
podaj mi jeden racjonalny powód dlaczego dziedzic tej rodziny nie powinien posiadać np. kilku nieruchomości?


kolejny zarzut to to, że kapitaliści to faszyści
wiem, że w części to ironiczne i nie było tego wcale dużo
ale do osób, które serio nazywają kogoś faszystą tylko dlatego, że ma kapitał lub jest zwolennikiem kapitalizmu to jesteście dzbanami...

epilog
czemu Wasze postulaty polegają na tym aby zabronić innym zawierania DOBROWOLNYCH umów? czemu tak bardzo chcecie zabierać innym pieniądze na które pracowali? czemu tak bardzo gardzicie ludźmi, którym się w życiu udało zamiast czerpać z ich przykład? czemu chcecie systemów niewydajnych w których ludzie z umiejętnościami nie mają szans na znaczne polepszenie swojego życia? skąd u Was taki brak szacunku do czyjejś własności prywatnej na którą poświęcał tyle lat?

XXI wiek, czasy gdzie człowiek dzięki internetowi (dzięki kapitalizm, że rozwijasz infrastrukturę internetu) może błyskawicznie tworzyć wiele warte cyfrowe treści, gdzie pieniądze są na wyciągnięcie ręki

i na koniec, czemu ludzie są biedni są biedni? bo są głupi

#kapitalizm #libertarianizm #bekazkomunistow #bekazantykapitalistow #wolnyrynek #bekazanarchistow

wybaczcie jak kogoś mam na czarno, ale to taki odruch jak widzę komunistyczne łapki po moje pieniądze
PanHagrid - czytam sobie taq #antykapitalizm 
jakie tam siedzą dzbany 

główne zar...

źródło: comment_1602931211ttW00qqYQrFn15ZjJf0JRJ.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@PanHagrid: kiedy dzielnie walczysz z chochołami xd

czemu Wasze postulaty polegają na tym aby zabronić innym zawierania DOBROWOLNYCH umów?

A czemu zakazywać niewolnictwa, skoro w średniowieczu ludzi dobrowolnie oddawali się pod władzę pana? No to mniej więcej z tego samego powodu.

czemu tak bardzo chcecie zabierać innym pieniądze na które pracowali?

Chyba pracownicy pracowali, a oni przejeli tą własność przez ich stosunek do środków produkcji. Żaden komunista nie chce zabierać pieniędzy
  • Odpowiedz
pracuje dużo więcej niz 40h/7d,


@PanHagrid: w ich prostych umysłach to nie jest praca jak nie odbijasz karty na zakładzie. Z drugiej strony nie są w stanie wyjaśnić dlaczego siedzą u tego prywaciarza skoro go nie potrzebują bo on przecież nic nie robi( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chyba pracownicy pracowali, a oni przejeli tą własność przez ich stosunek do środków produkcji.


@Tyraxor: XDDDDDDDDD
i znowu to samo... pracodawca też pracuje, zarządzanie ludźmi, inwestowanie to też praca

Żaden komunista nie chce zabierać pieniędzy które sam zarobiłeś.


@Tyraxor: XDDDDDDDDD
cały XX wiek

czemu zakazywać niewolnictwa, skoro w średniowieczu ludzi dobrowolnie oddawali się pod władzę pana? No to mniej więcej z tego samego powodu.


@Tyraxor: teraz też dobrowolnie możesz
  • Odpowiedz
kolejne zarzuty, że ktoś śmie urodzić się w bogatszej rodzinie

no jak ktoś śmie zostawić swoim potomkom dorobek życia?


@PanHagrid: to też dobra sraczka umysłowa z ich strony. Hurr durr bo on nic nie robił tylko odziedziczył i próby insynuacji jakby ten majątek wziął się z powietrza i został przyznany drogą losowania, a także skrupulatne pomijanie, że ojciec/matka musieli go wypracować i dobrowolnie przekazali dziecku.
  • Odpowiedz
i znowu to samo... pracodawca też pracuje, zarządzanie ludźmi, inwestowanie to też praca


@PanHagrid: Niech więc zarabia adekwatnie do włożonej pracy. Czemu tak bardzo lubisz walczyć z chochołami?

teraz też dobrowolnie możesz robić wszystko co ktoś każe ( ͡° ͜ʖ ͡°)


niewolnictwo w większości nie było dobrowolne, wynikało często z porwań i jeńców wojennych, nie były to dobrowolne umowy

byś chociaż miał godność odpowiedzieć na to o
T.....r - > i znowu to samo... pracodawca też pracuje, zarządzanie ludźmi, inwestowan...
  • Odpowiedz
W zasadzie Chiny są bardzo wydajne, a tylko zwiększają nadzór państwa.


@Tyraxor: cieszmy się, że tamci komuniści zrozumieli, że kapitalizm jest bardziej wydajny

Wiesz, że korwin nie jest doktorem historii ani ekonomi, c'nie?


@Tyraxor: jesteś debilem, nie każdy człowiek o poglądach kapitalistycznych jest wyborca Korwina

Niech więc zarabia adekwatnie do włożonej pracy.


@Tyraxor: i zarabia,
funfact ta adekwatność wynika z umiejętności, a nie czasu pracy
np. specjalista w danej
  • Odpowiedz
@PanHagrid: Juz ci tlumacze, paroweczkowy korwinisto. Bo nie macie szacunku dla biednych, slabych, nieuprzywilejowanych, utrapionych zyciowymi problemami. Dla was to plebs i mieso armatnie, przeciez takie jest prawo dzungli lewaku czego nie rozumiesz. I z tego powodu hara wam na ryje.
  • Odpowiedz
skoro w średniowieczu ludzi dobrowolnie oddawali się pod władzę pana


@Tyraxor: Skoro robili to dobrowolnie, to jaki masz z tym problem? Czyżbym wyczuwał lekki totalitaryzm w Tobie? Bo to są właśnie zapędy totalitarne - chcesz zmuszać ludzi do tego, co TY uważasz za słuszne i prawidłowe, nawet jeśli oni sądzą inaczej.
Poza tym - no #!$%@? nie wierzę xDDDDDDDDD W każdej chwili możesz zmienić pracodawcę albo zostać pracodawcą sam dla siebie,
  • Odpowiedz
usunięcie przekazywania spadków zniechęci ludzi do wytwarzania dóbr


@PanHagrid: ależ wtedy #!$%@?łby konsumpcjonizm w górę. Człowiek by tylko zgromadził kwotę do pozostania na emeryturze, albo nawet wcale, tylko sprzedał posiadane nieruchomości i z tego hajsu dożyłby resztę życia, #!$%@?ąc go coraz więcej im byłby starszy (tak aby nic się nie zmarnowało).
  • Odpowiedz
@PanHagrid: Do tej pory pracowałem w dwóch małych Januszexach. Właściciele zajebiści ludzie i sami dużo pracowali, soboty, niedziele, w tygodniu od rana do wieczora. Sądzę, że mogło być pod 300 godzin miesięcznie.
  • Odpowiedz
@PanHagrid: piszesz, że czytasz tag, ale zadajesz pytania na które już wielokrotnie udzielano odpowiedzi.

Jeśli chodzi o Bezosa, to tamten wpis w prześmiewczy sposób ilustrował dysproporcje w zarobkach a nie postulował równość zarobków. Jeśli ktoś wprowadza z dużym wysiłkiem jakieś rozwiązanie korzystne dla społeczeństwa, to nie mam problemu z tym, żeby zarabiał kilkanaście razy więcej od etatowego pracownika. Jeśli jednak zarabia 1000 razy więcej, to należy się zastanowić czy rzeczywiście jest
  • Odpowiedz
@Morderczy_Morszczuk: @PanHagrid: @Tyraxor: Wszystko moim zdaniem dałoby się pogodzić. Jakby tak oprzeć prawo na zasadzie nieinicjowania agresji to obok siebie IMO mogliby żyć i komuniści i akapowcy.

Pytanie do antykapitalistow: jak chcielibyście wprowadzić Wasze zasady z poszanowaniem prawa do wolności i wlasnosci oraz nie inicjując przemocy?

Pytanie do akapowcow: jak chcielibyście wprowadzić Wasze zasady z poszanowaniem prawa do wolności i wlasnosci oraz nie inicjując przemocy?
  • Odpowiedz
paroweczkowy korwinisto


@onuceSzatana: ta... każdy kto szanuje własność prywatna to korwinista...

Bo nie macie szacunku dla biednych, slabych, nieuprzywilejowanych, utrapionych zyciowymi problemami.


@onuceSzatana: nie, nie i nie
w kapitalizmie w dekadę można przejść z klasy niskiej do bogatej (np. ja)
w socjalizmie wszyscy są równo biedni

to właśnie Kapitalizm napędza rozwój co odbija się na poprawie warunków życia, wszystko wokół Ciebie co powstało i polepsza Twoje życie powstało bo ktoś
  • Odpowiedz
ależ wtedy #!$%@?łby konsumpcjonizm w górę. Człowiek by tylko zgromadził kwotę do pozostania na emeryturze, albo nawet wcale, tylko sprzedał posiadane nieruchomości i z tego hajsu dożyłby resztę życia, #!$%@?ąc go coraz więcej im byłby starszy (tak aby nic się nie zmarnowało).


@rzuf22: ok, tylko to mój majątek, a ja chcę go przekazać potomstwu, aby mieli lepszy start niż ja
to jest dla mnie motywacja aby mieć jeszcze więcej
  • Odpowiedz