Wpis z mikrobloga

"Hurr durr czemu nie zamknęli kościołów, a siłownie tak?! ZAMKNIJCIE KOŚCIOŁY."

Zamiast pisać o bezsensowności zamykania siłowni to wy wolicie atakować Kościół. Bez sensu, zarówno kościoły jak i siłownie i inne powinny być otwarte i tyle. O to powinniście walczyć. A nie - "hurr durr czemu nie zamknęli kościołów". Co wam to da jak wam kościoły zamkną? Myślicie, że wtedy nagle wam otworzą siłownie? XD

#silownia #kosciol #katolicyzm #chrzescijanstwo #koronawirus
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trevoz:

Silni, sprawni, młodzi, kontrole temperatur, środki ostrożności, mający maseczki
vs
starzy najbardziej narażeni w miejscu bez jakiejkolwiek kontroli drący mordę przez godzinę.
  • Odpowiedz
@trevoz: prędzej zarazisz się w kościele niż na siłowni/basenie.

Jakoś od kilku miesięcy słychać czasami, że gdzieś w kościele ktoś covida złapał, czy jakiś tam duchownyz, a z silowniami cisza.

Idz do biedronki czy lidla w weekend, ludź na ludziu, no ale tam wirusa nie ma. W kosciele, gdzie większość stanowią osoby starsze, często w brudnychh maseczkach jednorazowych, z których korzystają po kilka tygodni. To nie
  • Odpowiedz
A najgirzej, że niektórzy księża im wmawiają, że maseczki to tam be! bo bozia wystarczy jak się pomodlisz.


@technojezus: to margines, 99% księży zachęca do/wymaga noszenia maseczek w kościele

Dodatkowo i najważniejsze, msze można zastąpić mszą zdalną, treningu
  • Odpowiedz
W domu też można poćwiczyć, jest to tak samo słaba alternatywa


@trevoz: Nie jest taka sama, ty chyba żartujesz. Ja i każdy kto trochę już ćwiczy, aby zrobić trening potrzebuje ponad 100kg obciążenia, ławki/stojaki, sztangi i hantli najlepiej.

Wiesz ile takie coś kosztuje?
A basen? W wannie
  • Odpowiedz
ty chyba żartujesz. Ja i każdy kto trochę już ćwiczy aby zrobić trening potrzebuje ponad 100kg obciążenia, ławki/stojaki, sztangi i hantli najlepiej.


@technojezus: przecież napisałem, że jest to słaba alternatywa, więc nie wiem czemu mnie atakujesz. Niemniej jeśli nie jest się zawodowym sportowcem to zawsze można spróbować kalisteniki. Wtedy nawet hantli nie trzeba :p

A co do komunii właśnie mówili w tv, że kościoły dają dyspensy na msze.


Na razie
  • Odpowiedz
@trevoz: porównałeś, że brak treningu równa się z brakiem pójścia na mszę, co jest kompletnym odpałem i kłamstwem.

Jak pisalem, masz dyspensy, a do odbycia mszy nie musisz posiadać sprzętu za ponad 5 tysięcy aby przeprowadzić trening, jak to w przypadku jakiegoś sportu, tylko telwizor, radio czy komputer z Internetem.

Basen czy siłownia to nie bieganie, które możesz robić zawsze i wszędzie. Nie odpale sobie na youtube treningu siłowego i to będzie to samo co trening na siłowni. Msza w kościele czy na miejscu, to to
  • Odpowiedz