Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie zakupu stelaży podtynkowych pod kibelek podwieszany, sztuk 3. Wszyscy krzyczą Geberit, a ja się pytam czy Grohe albo Tece faktycznie jest gorsze jakościowo?

Jak to potem z tymi przyciskami?

Na co patrzeć żeby na przyszłość się nie wkopać (teraz pójdą same stelaże)?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #budowadomu
  • 10
  • Odpowiedz
@ThorPL: dobry stelaż jest dobry. Patrzeć czy części dostępne w razie W i czy da się wygodnie naprawić spłuczkę przez dziurę od przycisków. Obecność G na rynku jest taka że pewnie to też ma wpływ na dostępność i ew. "naprawialność".
U mnie wykonawca zamontował (tak trochę bez pytania :) Geberity, to zostały. Jedyny minus że musiałem dokupić osobno przyciski a oryginalne są dość drogie
  • Odpowiedz
@ThorPL warto było brać geberit jak był geberitem. Teraz geberit to koło, jedynie ceny zostały. Montowałem już przeróżne stelaże, od Cersanita po Grohe. Jedyną radę jaką mogę dać to kup taki zestaw do którego będziesz mógł dokupic części zamienne za 5 lat jakby coś się działo. Może Roca? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ThorPL: mam 2 tece, działa. W jednym jedynie po spuszczeniu wody jedynie woda leci dopoki główny zawór nie odetnie. Nie chciało mi sie na to patrzeć bo pierdoła. Wymiana czegokolwiek przez otwór jest bardzo prosta i wygodna.
  • Odpowiedz
@ThorPL: Tece mocno polecane przez fachowców, sam się u siebie na nie zdecydowałem i póki co wszystko w porządku, ale użytkuję dopiero od paru miesięcy. Dodatkowa zaleta, że Tece ma sporo przycisków do wyboru. Dostęp do bebechów bezproblemowy
  • Odpowiedz
@ThorPL: tez u siebie zamontowalem Tece. Daja rade. Hint: zanim osilikonujesz miske, zobacz czy sie splukuje po calej powierzchi. Moich muszlach okazało się że trzeba wyjąć taki plastikowy dzyndzel z tego otworu gdzie wplywa woda aby dobrze działały z tym stelażem. A dostęp do niego był tylko od tyłu po odkręceniu muszli od stelaża
  • Odpowiedz
@ThorPL Ja kupiłem Roca i jestem mega zadowolony - po pierwsze dają 5 lat gwarancji na zawory, a po drugie mi akurat pasowało, że stelaż był 55cm szeroki, więc szerszy niż standard. A, no i muszla po dokręceniu nie ugina się w ogóle, a tego chciałem najbardziej uniknąć.
  • Odpowiedz