Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3053
Zamykanie gastronomii o jakiejś arbitralnie narzuconej godzinie nie ma ŻADNEGO uzasadnienia. Ten rząd nie przedstawia żadnych wyliczeń, modeli, nic. Po prostu z dnia na dzień skazuje na bezrobocie tysiące ludzi, bez żadnych korzyści w kontekście epidemii. Oczywiście podatki dla przedsiębiorców idą tylko w górę.

To jest zdrada i kryminał. To są przestępcy i dyktatorzy. Codziennie chodzę spać zmartwiona i budzę się wściekła na to, do się odwala. Jestem na skraju wytrzymałości psychicznej, i na takich jak ja są tysiące.

Naprawdę będziemy to tak grzecznie przyjmować?

#koronawirus #bekazpisu
  • 132
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: tak się kończy zatrudnianie swoich ludzi, bez wglądu na ich kompetencje, wiem coś o tym. Gdyby ludzie mieli większą świadomość tego, jakie tłuki nami rządzą lub pracują w ministerstwach, urzędach na najwyższych stołkach, to może innych wyborów by dokonywali
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Prowadzić normalnie biznes. Nie przejmować się mandatami. Nie przyjmować. Sąd i tak odrzuci wszystko. Nie mają do tego prawa dopóki nie wprowadzą stanu nadzwyczajnego - ale tego nie zrobią, bo wtedy musieliby odszkodowania płacić, a tak mają wywalone.

Natomiast, jak były protesty w poprzednich miesiącach to wywalone. A teraz branża fitness się obudziła. Chcą protestować. Zaraz się obudzi gastronomia. A reszta nadal wywalone.

Wiecznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BarkaMleczna: Co tam foliarzu? Chcesz drugie Włochy i trupy na ulicach? Ile osób ma przez Ciebie zginąć?

Wykop wcześniej usprawiedliwiał bezprawne działania PiS srając w majtki ze strachu a to co się dzieje to tylko naturalna konsekwencja. Rząd od początku nie robi żadnych analiz i nawet nie wie gdzie dochodzi do zakażeń więc czego się spodziewać?
  • Odpowiedz
Zamykanie gastronomii o jakiejś arbitralnie narzuconej godzinie nie ma ŻADNEGO uzasadnienia.


@BarkaMleczna: a wręcz jest szkodliwe, bo jak ludzie chcieli zjeść na mieście, to teraz muszą wszyscy przyjść przed 21. Będą się robić kolejki przed drzwiami (to już się działo), a obsługa będzie dezynfekować niedokładnie albo wcale, byle szybko wpuścić następnych.
Tu nic nie jest przemyślane, ci debile po prostu podejmują jakiekolwiek decyzje, żeby było widać, że coś robią (
  • Odpowiedz
a wręcz jest szkodliwe, bo jak ludzie chcieli zjeść na mieście, to teraz muszą wszyscy przyjść przed 21. Będą się robić kolejki przed drzwiami (to już się działo), a obsługa będzie dezynfekować niedokładnie albo wcale, byle szybko wpuścić następnych.


@Drogomir: taaa, bo do tej pory ktos dezynfekowal stoliki i nosil maseczko w gastro. Chyba na moescie nie byles po 21, knajpy pelne, przed knajpami tez sporo osob, o zadnych zachowanych
  • Odpowiedz
@Andreth:

Ale czy faktycznie w Polsce ludzie tak masowo ganiają wieczorami po knajpach? Mnie się wydaje, że głównym źródłem zakażeń (poza domem) są a) hale fabryczne, kopalnie itp, b) chrzciny chrześniaka i tym podobne imprezy, c) szkoły.


Głównym są.... domy. Tzn. był jeszcze do niedawna. Od kilku dni już nie. Otóż większość zakażeń miało miejsce w weekendy. Teraz przesunęło się na pracę i środki transportu - szczyt zakażeń ma miejsce
  • Odpowiedz
Jestem na skraju wytrzymałości psychicznej, i na takich jak ja są tysiące.


@BarkaMleczna: Załamywanie się psychicznie ze względu na problemy na które i tak nie mamy wpływu to tylko niepotrzebny stres. Polecam odłączyć się na jakiś czas od social mediów, na zdrowie Ci wyjdzie.
A z koronawirusem trzeba postępować ostrożnie, zachowując zalecenia międzynarodowych ekspertów, nie ważne czy jest się w Polsce, Francji czy USA, nic więcej się nie zrobi.
  • Odpowiedz
@Reiter: Aktywnie uczestniczę w racjonalnych marszach i protestach, działam w opozycji do PiSu. Co jeszcze mogę robić? Opozycja w polityce u nas nie istnieje więc jedyne co możemy to wywierać presję, że jednak część społeczeństwa nie daje sobie srać do ryja ;)
  • Odpowiedz
taaa, bo do tej pory ktos dezynfekowal stoliki i nosil maseczko w gastro.


Różnie, ale w niektórych miejscach to robili i wolałem iść właśnie tam i chwilę poczekać na stolik, niż jeść w miejscu, gdzie mieli to w dupie.

no i kto po 21 chodzil jesc bo musial? Chyba tylko na kebsa


@lukaszzz: nie każdy funkcjonuje w godzinach 6-22. Poza tym jakie "po 21 chodzil jesc"? Np. godzina 20 jest
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: a co ty chcesz niby robić? Masz przykład na Białorusi, gdzie możesz sobie wsadzić wielomilionowe nawet protesty.

Jak ktoś jest młody i ma choć trochę oleju w głowie, to #!$%@? jakieś protesty, bo zdaje sobie sprawę, że to walka z wiatrakami, a jedyne co możesz tym zyskać, to srakę w papierach, bo nawet nie wątpliwe poczucie satysfakcji. Po prostu pakujesz manatki i tak jak np. @unicorn_: #!$%@?
  • Odpowiedz
Aktywnie uczestniczę w racjonalnych marszach i protestach, działam w opozycji do PiSu. Co jeszcze mogę robić? Opozycja w polityce u nas nie istnieje więc jedyne co możemy to wywierać presję, że jednak część społeczeństwa nie daje sobie srać do ryja ;)


@Kokosowynumer: Te marsze to jakieś dziesiątki ludzi, marne ilości. Może załóż swoją partię?
Chyba ktoś dziwny organizuje te marsze, bo mało ludzi chodzi.
  • Odpowiedz