Wpis z mikrobloga

#!$%@?, 8 miesięcy na ogarnięcie edukacji zdalnej jak krew w piach... siłownie otwarte od paru miesięcy i nic się nie działo, baseny też. Ludzie #!$%@? na wakacje tłumami i nic. Otworzyli szkoły i mamy 2 falę. Kto by się spodziewał xD no i trzeba #!$%@?ć wszystko dookoła poza tym co generuje problemy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#koronawirus
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Norwag93 wydaje mi się że to nie przez szkoły tylko przyszła jesień, sezon grypowy jak zawsze tylko ludzie zaczęli każdy kaszel nazywać koronawirusem. Część pewnie go ma ale nie wierzę że ma taką śmiertelność jak mówią
  • Odpowiedz
@tomek0931: @Prokrastynant: Ale na wiosnę nie było takiego boom, więc jest spora podstawa aby obwinić szkołę.

Jesień jest sezonem chorobowym nie dlatego że robi się zimno, tylko dlatego że zamykamy się w niewentylowanych pomieszczeniach. Jak w małej sali cały dzień przewija się kilka klas dzieciaków, nikt tego nie wietrzy bo za oknem pizga, to to normalne że choroby się roznoszą.
  • Odpowiedz
@Norwag93 u mnie w regionie główne skupiska zakażeń to jednostki wojskowe i straży pożarnej. Nie słyszałem żeby tu w szkole ktoś miał wirusa. Syn chodzi do szkoły na przerwie mają maseczki i klasy są wietrzone. W klasie każdy siedzi sam. Wtedy na wiosnę to wszystko zamknęli, a za nieuzasadnione wyjście z domu mogłeś dostać mandat. Dlatego nie było tyłu zachorowań. Później zrobiło się ciepło, wszystko otworzyli i nie było takich cyrków.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Norwag93: czekaj, czekaj mistrzu łączenia wątków.

Okres inkubacji, czy jak to tam się nazywa, to dwa tygodnie.
1 września + 14 dni = 15 września.
Mamy 15 października.

#!$%@? tu szkoły mają do roboty, winna jest pogoda - w czasie lata było cieplej, więc było małej zakażeń. Teraz nagle zrobiło się zimno, to są zakażenia, bo wirusy żyją dłużej jak jest zimno, co było wiadomo od dawna.
  • Odpowiedz
@Antidotum119: Czekaj, a skąd się wziął ten znaczący wzrost gdzieś tak od sierpnia? Przecież on był coś ponad dwukrotny. Dlaczego to nie on jest autostradą do późniejszych przypadków?
  • Odpowiedz