Wpis z mikrobloga

#!$%@?, 8 miesięcy na ogarnięcie edukacji zdalnej jak krew w piach... siłownie otwarte od paru miesięcy i nic się nie działo, baseny też. Ludzie #!$%@? na wakacje tłumami i nic. Otworzyli szkoły i mamy 2 falę. Kto by się spodziewał xD no i trzeba #!$%@?ć wszystko dookoła poza tym co generuje problemy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#koronawirus
  • 39
  • Odpowiedz
@Prokrastynant: Dziecko lat 7 normalnie idzie do szkoły.
Podstawówki normalnie zostają. Chodziło właśnie o to, żeby nie dawać rodzicom tych "śmiesznych zasiłków".
A jak kogoś rodzice uczą w liceum albo na studiach, to nie wiem, czy powinien tam być. :)

Już pomijam, że ja nie pamiętam, żebym z rodzicami lekcje odrabiał na żadnym poziomie.
  • Odpowiedz
@jamtojest połowa lipca, 2-3 tygodnie po rozpoczęciu się wakacji, sezon urlopowy.

Dlaczego nie stał się autostradą do większej ilości przypadków? Pewnie dlatego, że bezobjawowi nosiciele nie spotykali się w tym czasie masowo w zamkniętych pomieszczeniach na kilka godzin dziennie, tylko po prostu zwiększyła się częstość kontaktów międzyludzkich w miejscowościach turystycznych
  • Odpowiedz
@Antidotum119: Mało mi się to klei. Ludzie imprezowali na potęgę, w miejscowościach wypoczynkowych nie było jak szpilki wsadzić w knajpach i klubach, żadnej maseczki nie widziałem. A #!$%@? imprezowicze klejący się do siebie w dusznym klubie to lepsze środowisko do zarażania, niż dzieci w klasach.
  • Odpowiedz
#!$%@?, 8 miesięcy na ogarnięcie edukacji zdalnej jak krew w piach... siłownie otwarte od paru miesięcy i nic się nie działo, baseny też. Ludzie #!$%@? na wakacje tłumami i nic. Otworzyli szkoły i mamy 2 falę. Kto by się spodziewał xD no i trzeba #!$%@?ć wszystko dookoła poza tym co generuje problemy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Norwag93: No własnie mnie teżto dziwi. Przecież to kompletnie nie
  • Odpowiedz
@Krzyzowiec: weź, bo ktoś jeszcze to kupi i będziesz miał go na sumieniu. Dysk 64GB to absurd, problem nawet z zainstalowaniem aktualizacji systemu. Procesor N... coś tam to kolejna bariera, wszystko chodzi wolno, zacina się i zniechęca do jakiejkolwiek pracy z urządzeniem. Prawdopodobnie byłyby problemy z płynnym działaniem wideo-czatu. Mały ekran, brak możliwości podłączenia monitora, brak klawiatury numerycznej.
  • Odpowiedz
@pss8888: Opcja budżetowa + zakładany brak wiedzy kupującego nie daje dużo opcji. Za 1k spokojnie można złożyć o wiele bardziej wydajnego składaka ale trzeba mieć choć trochę wiedzy na ten temat.
  • Odpowiedz
  • 0
@wuwuzela1
@Norwag93
o zgrozo....
matematyka jest jednak królowa nauk, ponieważ nie wiem na ile ludzie są świadomi liczby testów jakie robiło się w marcu, kwietniu i przez okres wakacji, a było to średnio 10k - 20k, wówczas gdy wczoraj takich testów zrobiono 65k;
między innymi dzięki temu, że mozna było móc zlecać testy z poradni lekarza rodzinnego.
nie mówię, że na realny wzrost zachorowań nałożyły się inne okoliczności, ale blagam...
  • Odpowiedz
@syposh: no dokładnie XD robiono po 20-30k testów latem i wychodziło średnio do 500 przypadków. Z 65k wyszło 8099, wiec radzę jeszcze raz przeliczyć i sprawdzić dane.
  • Odpowiedz
@kemek tak, teraz podstawówki działają. Ja się odniosłem do tego pomysłu żeby je zamknąć, bo to one powodują problem. I nie chodzi mi o to, żeby rodzice kogoś uczyli w szkole średniej czy wyższej tylko o najmłodszych.

Wyobraź sobie jak wyglądała nauka zdalna na wiosnę wspomnianego 7 latka. Zaoferowali gówniany zasiłek więc młody był u niańki za którą trzeba było słono płacić. Lekcji zdalnych nie było bo to za małe dziecko.
  • Odpowiedz