Wpis z mikrobloga

@roster W sierpniu miałem podobną rozkminę i stwierdziłem, że aby kupić laptopa (stacjonarny nie wchodził w grę) o satysfakcjonujących mnie parametrach, musiałbym wydać z 6kPLN, a poza graniem sprzęt by się i tak marnował (do pracy używam służbowego laptopa klasy enterprise).
Pomyślałem wtedy, że w te same gry mogę także pograć na konsoli (i posiadanym przeze mnie monitorze) i będzie to dużo tańsza opcja. Na allegro kupiłem używanego xboksa one (w wersji
  • Odpowiedz
@roster: Jeżeli koniecznie chcesz zaoszczędzić to pod tego procka weź płytę MSI B450-A PRO MAX. Pod niego i ten RAM w zupełności wystarczy. Na RAMie bym nie oszczędzał. Ten który wybrałeś moim zdaniem jest optymalny.
Na siłę można też obciąć koszty na zasilaczu, ale moim zdaniem nie warto. Rozważyłbym również dokupienie chłodzenia na tego Ryzena. Składałem już z nim jedną platformę i na boxie miał w stresie koło 90 stopni, ale
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: wiem, nowe R5xxx, GF3xxx ale one będą dostępne dopiero w przyszłym roku. jak wcześniej pisałem, mogę jeszcze chwile poczekać, no ale kiedyś trzeba się zdecydować.
  • Odpowiedz
@roster: Nie wymaga. Złożyłem na niej dokładnie ten sam procesor i RAM, który masz w koszyku. Trzeba tylko w UEFI włączyć profil X.M.P. dla pamięci RAM by wykorzystać te 3600 MHz.
Tutaj masz specyfikację: https://pl.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO-MAX/Specification
Co do zasilacza to np. SilentiumPC Vero L3 600W (SPC266) https://www.ceneo.pl/93241079
Niestety nie ma golda i modularnego okablowania, ale na upartego trochę z kosztów zejdziesz. Poza tym tak jak koledzy Ci piszą, ceny warto sprawdzać też
  • Odpowiedz
@Lewhurajoa: @roster: Nie widzę tej listy, link przekierowuje na promocje, ale domyślam się, że był tam dysk SSD NVMe. Na wymianie go na zwykłe SSD za wiele się nie urwie, ale i tak pozostaje pytanie czy NVMe ma sens pod gry. Z tego co widziałem testy na YT, to gry praktycznie nie wykorzystują tych większych prędkości. Często różnice ładowania wynoszą raptem ułamki sekund.

Druga sprawa to kwestia RAMu obsługiwanego przez
  • Odpowiedz