Wpis z mikrobloga

Robię chmielowy cydr! Drugi raz xD Zielony jestem zupełnie ale poprzedni wyszedł na tyle dobrze, że żadna butelka nie doczekała się wyklarowania. Plastikowa butla o dziwo nic nie zmienia, przynajmniej na moje laickie oko, bo nie czułem plastiku w smaku i cydr był bardzo spoko. Wcześniej jabłkowy robiłem, (z dodatkiem chmielu Mosaic bo ma fajny aromat to why not) a teraz jabłko-gruszka (1:1) :D Boję się trochę, że sok gruszkowy mi tu coś napsuje no ale do odważnych świat należy. Za wszystkie składniki wyszło równo 100zl, co oznacza że jak uda mi się zrobić 20 butelek, to każda będzie warta piątaka. Chyba nie tak źle.
Składniki:


#cydr #cydrdomowy #winodomowejroboty #alkohol #niespimypedzimy
PanNocebo - Robię chmielowy cydr! Drugi raz xD Zielony jestem zupełnie ale poprzedni ...

źródło: comment_1602596935BY8JZYniCztlVqScUdAj4s.jpg

Pobierz
  • 10
  • 1
@Eternal_Hunter z tego, co się orientuję to to zależy od tego ile tam będzie cukru. Żeby było wytrawne to trzeba po prostu nie dodawać więcej (niż jest w samych owocach bo to też się liczy). Ja nie dodaję, bo na końcu dzielę butelki na te wytrawne i dosłodzone słodzikiem (bo cukier wsypany do butelki powoduje nagazowanie, a jakbym miał wsypać tyle, żeby słodkie wyszło to by jebło, stąd ten słodzik). Bo ale