Wpis z mikrobloga

@vertical:
Jeżeli jest tam tabliczka T-6 to jest to jedno skrzyżowanie. To głupie, ale wówczas liczy się skąd ktoś wyjechał i można nie mieć pierwszeństwa nawet jadąc już kilkanaście metrów drogą z pierwszeństwem.
  • Odpowiedz
@stormkiss: @janekplaskacz: Tabliczka T-6 nie zawsze oznacza jedno skrzyżowanie, wbrew twierdzeniom niektórych czasami oznacza układ dróg podporządkowanych. Napisałem przecież że nie ma tu połączenia tych dwóch dróg zatem nie ma tu jednego skrzyżowania tylko są bardzo blisko dwa.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: Ja wiem, że rozporządzenie w sprawie warunków technicznych dla znaków i sygnałów nie jest doskonałe bo jest w nim kilka nieścisłości, ale co w takim razie znaczy poniższe "sąsiadujących ze sobą skrzyżowań" w kontekście tabliczki T-6? Że to jedno skrzyżowanie?

Serio, czasami warto poczytac wpis.


@stormkiss Czytałem i widziałem tabliczkę (która nic nie zmienia) zanim to napisałem. Ale OK, niech wam będzie że to jedno skrzyżowanie, tak samo jak kompletna
vertical - @janekplaskacz: Ja wiem, że rozporządzenie w sprawie warunków technicznych...

źródło: comment_1602575949ijpuziQ0tFlik7LBAuz8gs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vertical:

Ja wiem, że rozporządzenie w sprawie warunków technicznych dla znaków i sygnałów


Tyle, że o (jednym) skrzyżowaniu jest mowa w rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów... (nie technicznym). A techniczne raz używa liczby pojedynczej a raz mnogiej i samo sobie przeczy.
  • Odpowiedz
Wg rozporządzeniu wskazuje układ dróg na skrzyżowaniu a nie skrzyżowaniach.

Tyle, że o (jednym) skrzyżowaniu jest mowa w rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów... (nie technicznym). A techniczne raz używa liczby pojedynczej a raz mnogiej i samo sobie przeczy.


@janekplaskacz: To prawda, że w tym rozporządzeniu nie technicznym często pojawia się słowo "skrzyżowanie" a nigdy "skrzyżowania", co rodzi pole do głupich interpretacji że przesunięte wloty albo jeszcze lepiej, wloty leżące po
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: O kurczę, nie spodziewałem się że przyznasz rację, mam nadzieję że to nie jest na odczepnego. Ja oczywiście wiem, że funkcjonuje interpretacja, że jak jest tabliczka to zawsze jest jedno skrzyżowanie, ale to jest jak zapewne wiesz głupie i nielogiczne, przecież jak są mocno przesunięte wloty i już jakiś czas jadę drogą z pierwszeństwem to mam zatrzymywać się i ustępować (a np. jadący przede mną ma nie ustępować bo przyjechał
  • Odpowiedz
@vertical:
Nie wiem czemu w ogóle nie zauważyłem "układ dróg podporządkowanych". Już kiedyś była dyskusja na ten temat i nikt nie zwrócił na to uwagi. Dlatego byłem przekonany, że choć głupia to interpretacja to jest właściwa.

IMHO można lepiej to zapisać w rozporządzeniach. Oraz zmienić tabliczki tak, aby przedzielić drogę z pierwszeństwem coby było jasne, że są to oddzielne skrzyżowania.
  • Odpowiedz
IMHO można lepiej to zapisać w rozporządzeniach.


@janekplaskacz: Zgadzam się w 100% - także wiele innych budzących wątpliwości kwestii można było lepiej napisać, nie tylko w rozporządzeniach ale i w ustawie.
  • Odpowiedz