Wpis z mikrobloga

@spacja_enter: To raczej dwa skrzyżowania (wyloty tych dwóch podporządkowanych nie są połączone w literę K), więc pierwszy jedzie czarny, bo ustępuje tylko jadącym z naprzeciwka. Chyba że jadącym z naprzeciwka będzie czerwony (będzie już na drodze z pierwszeństwem) no to wtedy czarny ustępuje :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@spacja_enter: jak wyżej jeśli to jedno skrzyżowanie to czarny, jeżeli są to dwa skrzyżowania to czerwony. Trudno określić co projektujący miał na myśli.
  • Odpowiedz
@programista3k: spoko. Pytam dlatego, bo wczoraj miałem sytuację gdzie będąc tym czarnym, na drodze z pierwszeństwem, zjeżdżałem w ten bok i czerwony specjalnie przygazował jakby chciał mi udowodnić, że gdzie się ryję. Trochę zwątpiłem w to czy aby na pewno miałem rację.
  • Odpowiedz
Taki znak ma kierowca jadący z tej drogi ze stopem.


@spacja_enter: nastepnym razem wal i sie nie przejmuj. Debil ma ci ustapic pierwszenstwa, bo dopoki nie opusci skrzyzowania, to nie jest traktowany jakby byl na glownej.
  • Odpowiedz
@spacja_enter: pytanie kluczowe w którym miejscu znajduje się czerwony. Jeśli czerwony jest przed linią warunkowego zatrzymania to czarny może przejechać. Jeśli czerwony jest już na drodze głównej to czerwony ma pierwszeństwo
  • Odpowiedz
@spacja_enter: Trafiłeś na debila, niestety takie miejsca gdzie dwa skrzyżowania są bardzo blisko się zdarzają i zawsze będzie ta wątpliwość czy czerwony jest już na drodze z pierwszeństwem czy jeszcze nie jest. Polecam kamerkę i w razie kolizji w tamtym miejscu próby wykazywania (być może nawet udane), że specjalnie przyspieszył aby doprowadzić do kolizji. Tak jak napisałem, zapewne sąd rozpatrywałby czy czerwony już był na drodze z pierwszeństwem czy jeszcze nie
  • Odpowiedz
@stormkiss: czytam Twój poprzedni komentarz i sam napisałeś: Debil ma ci ustapic pierwszenstwa, bo dopoki nie opusci skrzyzowania, to nie jest traktowany jakby byl na glownej.
Co w zdaniu: "Jeśli czerwony jest już na drodze głównej to czerwony ma pierwszeństwo" Ci się nie podoba?
  • Odpowiedz
@stormkiss: To prawda, że można zakładać, że czerwony nie opuścił jeszcze swojego skrzyżowania bo odległość między tymi dwoma skrzyżowaniami jest bardzo mała. Ale nie bardzo rozumiem (chyba że coś źle zrozumiałem) dlaczego zakładasz, że całe to miejsce to jedno skrzyżowanie skoro są to leżące bardzo blisko siebie dwa skrzyżowania (brak jest połączenia dwóch dróg podporządkowanych zatem całość nie spełnia definicji skrzyżowania jako złączenia dróg, za to każdy ten obiekt z osobna
  • Odpowiedz