Wpis z mikrobloga

Ja wziąłem dwa i co ciekawe bez problemu linkują się na 10G na 15 metrowym gównianym patchcordzie cat5 i nawet nie ma błędów przy transmisji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dktr: ale rozumiem nie ma błędów jak pchasz nimi 10Gb/s a nie gdy pingujesz międyz nimi? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
Jak by ktoś potrzebował dwadzieścia cztery 10 gigowe miedziane porty ethernet i do tego jeszcze cztery SFP+ to polecam netgear XS728T. Wszystko działa jak powinno, VLANy, routing, LAG, RSTP, multicasty.


@dktr: cienizna! U mnie w pracy chłopaki ostatnio do labu kupowali switcha z portami 100G/XFP :)
@korni007: A ten znowu sa inne marki jak Arista, Fortinet ma switche, Amazon czy Microsoft, Facebook korzystaja z switchy "generycznych" tak zwanych whitebox, tutaj duzo robi Accton/Edgecore ale przeciez zgodnie z OCP produkowac moze dowolna firma. A ty znowu narzekasz na firmy ktore sa standardem w branzy a Netgear nie ma takiego portfolia. Swoja droga sa przeciez inne firmy ktore robia nie tylko czy niekoniecznie switche jak Zyxel, Nokia, Dasan, Huawei
cienizna! U mnie w pracy chłopaki ostatnio do labu kupowali switcha z portami 100G/XFP :)


@Jarek_P: ciekawe, jaki to model switcha? XFP używało się za dawnych czasów do 10G, nigdy nie widziałem transceivera 100G w formacie XFP.
@kwitnaca-wisnia: [edit] masz rację, to nie jest XFP, tylko QSFP, moja pomyłka, sorki :)
Switche zaś są dwa, jeden to produkt mojego pracodawcy, firmy Telecom bardzo mało znanej po tej stronie świata, SDX8310, drugiego nie mogę teraz namierzyć.