Wpis z mikrobloga

Główna to ściek odc. 2137

- tendencyjny tytuł sugerujący na wstępie co czytający ma myśleć ✔

- źródło to g---o stronka z prawackim bełkotem ✔

- ponad 2000 wykopów, płomień na głównej ✔

- liczba głąbów, które przeczytały znalezisko i spróbowały je zweryfikować: 0 ✔

- homofobiczne i agresywne wysrywy w komentarzach ✔

- znalezisko okazuje się manipulacją ✔

- wrzucone przez zielonkę z kontem od tygodnia ✔

Ponad 2000 głąbów wykopało znalezisko w którym "organizacja sportowców" sprzeciwia się używaniu flag LGBT w sporcie. Brzmi jak poważny głos sprzeciwu, nie?

A jakie są fakty?

Posłużę się komentarzem @alonso117

Na stornie Let All Play zero nazwisk członków organizacji, same biuletyny. Nikt się pod tym swoim nazwiskiem nie podpisuje. Na twitterze mają 36 obserwujących(ostatni tweet rok temu) xD W kontakcie dla prasy jest wymieniona jedna osoba, Jennifer S. Bryson - dyrektor ds. Operacji i rozwoju w Centrum Islamu i Wolności Religijnej.


Powiedzcie mi #4konserwy zdarza Wam się czasem sprawdzić co wykopujecie?

#neuropa #bekazprawakow #konfederacja #lgbt
venividi - Główna to ściek odc. 2137

- tendencyjny tytuł sugerujący na wstępie co ...

źródło: comment_1602481782v8DK78JZSW8y13lawsNq33.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 17
@AkyszLewusie parę miesięcy juz siedzę na tym portalu, nie pamiętam żadnego lewackiego fake newsa czy manipulacji która wskoczyłaby z płomieniem na główną a dałoby się ją zweryfikować po prostu czytając więcej niż tytuł. Z prawackiej strony takie cyrki dzieją się regularnie.
  • Odpowiedz
@Fighter_forGlory: no i widzisz ptysiu jak łatwo i szybko można sobie wszystko usprawiedliwić XD nie chciałbym niepokoić ale dostrzegam niebezpieczną analogię między tym a retoryką śmiesznego pana z wąsem, aaale wy podobno z tym zaciekle walczycie, prawda?
  • Odpowiedz
@GordonL: Proponuje przeprosic, albo samemu zaczac czytac ze zrozumieniem, gdyz moj post nie dotyczyl ciebie i mam taki sam poglad na te sprawe jak ty

A zreszta swoimi jelopami i wyzwiskami na mnie pokazales, iz nie jestes lepszy niz te intelektualne zera, na ktore tak pomstujesz, ot zamiast prawej, lewa strona.

A zreszta z chamem nie ma co rozmawiac, nie wazne ze mamy te same poglady.
  • Odpowiedz
@venividi: Rozczaruję Cię. Problem nie dotyczy tylko prawaków. Tak samo jest z lewakami. Ba, ten podział na płaszczyźnie tego problemu w ogóle nie ma sensu. Są badania, które wykazują, że szukamy potwierdzenia naszych poglądów w internecie tak długo, aż znajdujemy, za to gdy znajdziemy potwierdzenie, to nie szukamy weryfikacji. Tak działa ludzki mózg i nic z tym nie zrobisz. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@venividi: W tym wykopywaniu nie chodzi o żadne dzielenie się informacjami i polemikę, tylko o potwierdzenie własnych przekonań. Wystarczy wejść na główną, i otworzyć jeden z tych clickbaitowych artykułów, a potem zobaczyć komentarze i od razu widać, że nikt nie przeczytał artykułu. Jednym z moich ulubionych przypadków było to jak konserwy wykopały z płomieniem materiał szkalujący bosaka, bo neuropek specjalnie dał inną miniaturkę i tytuł z prawackiego bingo. Potem któryś
  • Odpowiedz
Rozczaruję Cię. Problem nie dotyczy tylko prawaków.


@to_po_prostu_ja: Wiem, nigdzie nie napisałem że tylko prawaki łykają fejki.

Ba, ten podział na płaszczyźnie tego problemu w ogóle nie ma
  • Odpowiedz