Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Heja mirony, chciałbym iśc w kierunku informatyki i zastanawiam się nad uczelnią. Jest spora szansa, że dostanę się na PW i AGH (te 2 uczelnie bym preferował ze względu na lokalizacje), ale nie wiem, czy nie lepiej byłoby iść np. na PJATK / WIT / coś innego prywatnego. Pieniądze nie grają raczej zbyt dużej roli.
Chodzi mi głównie o studia dzienne, stacjonarne.

Co byście polecali? Jestem bardzo confused, wszędzie w internecie mówią co innego, raz, że PJATK syf, raz, że konkretne umiejętności, o PW, że #!$%@? i wywalają wszystkich po kolei, raz, że git uczelnia.

Oczywiście wszystko pod kątem potencjalnej pracy.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pjatk #pw #agh #wit

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f832314605297c54a62bd4b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
GrubyTowarzysz: Cześć,
jestem studentem informatyki na PW i powiem tak, że niedawno byłem w podobnej sytuacji. Studia dają szersze pojęcie na informatykę szeroko rozumianą. Uświadom sobie jedną rzecz, że studia nie przygotują Cię do pracy, ale mogą Cię nauczyć jak się do niej dobrze przygotować. Celem studiów nie jest wyplucie tysiąca inżynierów, którzy umią klepać CRUDy, tylko pokazać ludziom możliwości, które daje informatyka. Część rzeczy ze studiów Ci się pewnie wcale
Tyttka: Imo WIET AGH. Wkleję ci tu taki opis co kiedyś komuś wysyłałem:
Są tu 3 ścieżki specjalizacyjne zaczynające się na drugim roku oraz mnóstwo fajnych przedmiotów obieralnych z niemal każdej dziedziny IT. Studia są jednymi z najbardziej wymagających ale mimo to da się w czasie nich pracować dzięki systemowi enroll - pozwala on wpływać na swój plan godzinowy zajęć w efekcie czego możliwe jest zrobienie sobie np dwóch dni wolnych