Wpis z mikrobloga

Macie jakieś pro-tipy na odciążenie telefonu od aplikacji w tle i inne triki by wydłużyć czas baterii? Mam tu na myśli jak skonfigurować aplikacje w ustawieniach androida i zakładce ustawień deweloperskich by ograniczyć procesy bez użycia zewnętrznych apek np. SD Maid a nie zalecenie by wyłączać transmisje danych czy korzystać ze zmniejszonej jasności ekranu. Póki co zostawiłem appki które faktycznie używam, wszystkie niepotrzebne aplikacje i bloatware jak np. apka facebooka/messenger które się dało permamentnie to wyłączyłem. Używam motywów amoled w każdej apce która mi to umożliwia. Czy są jakieś zbędne procesy systemowe w samsunga galaxy s10 które można wyłączyć bez obaw że zaburzy to funkcjonowanie systemu i pokrewnych aplikacji?

#android #bojowkaandroid #androiddev #telefony #smartfon #samsung #s10e #s10 #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Pobierz s.....y - Macie jakieś pro-tipy na odciążenie telefonu od aplikacji w tle i inne trik...
źródło: comment_1602428779hHnPCkMEvGVQTgLmKx94wH.jpg
  • 13
Macie jakieś pro-tipy na odciążenie telefonu od aplikacji w tle i inne triki by wydłużyć czas baterii?


@s-k-fantasyfactory: Tak, kup iOS'a. Tak na poważnie - wywal całkowicie aplikacje aplikacje Facebooka.

Posiadasz Samsunga 10e, pytanie czy Tobie się faktycznie opłaca skoro - nieważne co zrobisz to i tak wszystko się rozbije o Exynosa który ma dość kiepską wydajność energetyczną ;P.

Możesz się bawić w usuwaniem pakietów przed adb'e, ale czy serio warto
@k3lt: A jest jakiś sposób na instalację paczek które się usunęło? Wywalilem bixbiego i inne apki które mnie nie interesowały i teraz przycisk bixby w ogole nie reaguje na nic nawet po instalacji remappera.
@k3lt: dzieki ! banał! Nie wiedziałem że instalattory są przechowywane w pamieci urzadzenia. Obawiałem się że jak usune permamentnie to nie dosc ze nie znajde kompatybilnej wersji a instalacja to będzie dramat i niekoniecznie z powodzeniem :D Dziekuje jeszcze raz !