Wpis z mikrobloga

Czesc, moje #e46 330i z lpg, połknęło sobie 3 litry oleju na 7 tysięcy kilometrów. Auto w większości przypadków użytkowane normalnie , krecone do 3.5k , a wycieczki na czerwone pole są raczej weekendowe.
Obecnie leje motul 5w40. Rozmawiałem z mechanikiem i polecił mi, żeby przed wymianą odmy zalać jakiś gęstszy olej.
Może volvoline vr1 10w60 ?
Auto pracuje normalnie,nie dusi się, nie zamula, ale ten pobór oleju zaczyna być problematyczny. Głównie jezdzę po mieście,a na trasie tempomat i do 3k obrotów.
Co sądzicie o tym? Jest mozliwosc zdiagnozowania problemu bez rozbierania silnika?
Warto zrobić płukankę i sprawdzić inny olej z racji zbliżającej się wymiany?
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #bmw
  • 34
@Kacorek: Trzaichlac69 napisał że nie poleca 10W60 ze względu na zbliżającą się zimę.
A Ty napisałeś nic nie wnoszący post o tym że na zimno ma mniejszą lepkość niż 15W30.
I co to wniosło? Nikt takiego oleju nie używa w tym aucie. Wniosło to kompletne nic a teraz ja się dowalam aby się dowalić. Jasne...
@pesotto: tak dokladnie to nie wiem bo u mnie nie ma problemu, ale z tego co czytałem to jeśli jest bardzo źle to zaczyna grzechotać przy przegazówce, a jak jest trochę zmeczony to jest opóźniona reakcja na gaz przy mocniejszym depnieciu (tak jakby turbodziura, ale poczytaj sam)
No i tak jak na filmie jakby się tłukło wiadro z kamieniami, w tej najbardziej wysunietej czesci silnika
Remont u mnie w Krk wołali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Matula11: mam podobny problem bo też zaczął brać olej 330CI. Dziś oddałem na wymianę odmy. W moim przypadku był delikatnie zamulony i lekko sasysał korek (Sprawdź przy właczonym silniku). Dam znać jak po wymianie.
@Matula11:
@Kacorek:

Wiesz, że 10w60 ma lepsze właściwości zimnego startu niż 15w30? ;>


Tak wiem.
A widziałeś kiedyś ten silnik i jego spasowanie?
Te wszystkie drobne kanały olejowe cienkie jak sik pająka ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja widziałem i uwierz mi nie dziwie się, że producent dopuszcza tam olej max 5w40.
Pompowalność to jest słowo klucz w tym silniku.
Zanim pompa wepchnie ten olej do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trzaichlac69: @Matula11 Odma wymieniona na zamiennik febi. Rezultat taki że lepiej ciągnie z niskich obrotów i ogólnie jest żywszy samochod a korek zasysa jeszcze mocniej że ciężko go odciagnąć. Opinie apropo zasysania korka podzielone z tego co widzę w necie. Koleś na yt z garazowe hobby twierdzi że w m54 podcisnienie powoduje spalanie oleju. Na razie nic nie ruszam i zostawiam jak jest.