Wpis z mikrobloga

Siema, mam pytanie do #programista15k związane z #domena i #hosting.
Ogarnąłem sobie dropleta na digitalocean i domene na hostingerze. Ustawiłem na hostingerze nameservery ns1,ns2,ns3 na digitalocean, a na digitalocean z kolei ustawilem dnsy(CNAME oraz A) aby pointowały do mojej domeny.
Wszystko gra i buczy, ale moje pytanie brzmi, czy to jest wystarczająco dobrze ustawione? Zastanawiam się czy nie trzeba jakiegoś dodatkowego zabezpieczenia po stronie domeny no bo tak sobie teoretycznie myślę, że utworzyłbym inne konto na digitalocean i pointował tę domenę do innego dropleta i teoretycznie by to też zadziałało(bo jest ustawione nameserver na digitalocean a nie ma na hostingerze jakiejś whitelisty z ip servera dropleta) czy jest jakaś blokada, że jeśli już pointuje jakiś droplet do danej domeny to już inny droplet się nie może wpierdzielić? Ktoś coś podpowie jak to działa? #kiciochpyta
  • 8
@Barstuk możesz skorzystać z innego serwera DNS i np ustawić cloudflare pomiędzy. Osobiście zawsze tak stawiam serwery, a darmowa wersja jest w zupełności wystarczająca i jeszcze certyfikat SSL Ci dadzą. (Tylko jak robisz np jakieś płatności online to pamiętaj o ustawieniu white listy żeby Ci nie zablokowali że to niby ddos)