Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@waro: taki jesteś mądry to spróbuj wykonywać obliczenia matematyczne z gwoździem wbitym w mózg. Ha! Szach mat lewaku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
@waro: Przepis na kucowkiego idola: p-------ć od rzeczy ale używając zawiłego języka i terminologii. xD
  • Odpowiedz
@iAmTS: > a wystarczyło powiedziedzieć, ze teoretycznie jest 0% szansy, praktycznie bardzo trudno stworzyć realny przypadek w życiu, żeby tak było bo zawsze trzeba doliczać jakiś błąd

Przypadek czego? Prawdopodobieństwa 0%? Najprostszy przykład: załóżmy że losujemy kulę z pudła z samymi czarnymi kulami. Jakie jest prawdopodobieństwo, że nie wylosujemy czarnej kuli? Zero.

Przykład na który odpowiedział Bosak też nie jest zły, prawdopodobieństwo też będzie tyle wynosiło. Co innego gdybyśmy mówili
  • Odpowiedz
@waro: taki farmazony to ja p---------m przy piwku mając 16 lat, długie włosy i bluzę Cradle of Filth. Czułem się wtedy bardzo inteligentny, a w praktyce mój aktualny conent na mirko jest inteligentniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
" ... wystarczy, że przesunie Pan przecinek z 3500m do 350m i jest Pan w zasięgu. Tak dochodzi do wypadków "

No co za dzban XDD


@Ordo_Publius: Kiedy wierzysz w książkę, na podstawie której świat powstał kilka tysięcy lat temu, musisz być elastyczny wobec liczb i nauki w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@iAmTS nawet jeżeli test robił daltonista to nie zmienia faktu, że wylosowałbyś czarną kulę.

Pytanie było jaka jest szansa wylosowania czarnej kuli a nie jaka jest szansa, że sędzia powie, że nie wylosowałeś czarnej kuli.
  • Odpowiedz
@iAmTS: W treści zadania jest fragment o tym, że losujemy kulę z pudła zawierającego same czarne kule. Nie ma znaczenia kto jest sędzią, kto wkładał kule, w pudle są same czarne. Gdybyś kiedyś zajmował się statystyką lub prawdopodobieństwem to byś to wiedział.

brnąc w takie idiotyzmy ośmieszasz się nie mniej niż posłowie конфедерации
  • Odpowiedz
@Antidotum119: boże drogi ty się ośmieszasz bo ja powiedziałem, ze rozróżniam teoretyczne założenia od praktycznego wykonania w rzeczywistości. Twoje przykłady dotyczą niewychodzenia poza ramę i tu jasne ze będzie 0 k---a procent. Chodzi o to, ze w realnej rzeczywistości ciężko o ABSOLUTNE PRAWDOPODOBIEŃSTWO czegokolwiek, 0% jest niemożliwe.
  • Odpowiedz