Wpis z mikrobloga

@Tasde: znaczy wiesz - teraz znowu używamy języka naturalnego, który jest ograniczony naszym pojmowaniem i klasycznie "mogę się przywalić do tego, jak zbudowałeś swoje stwierdzenia, bo nie są wystarczająco precyzyjne po skalę kwantową":

ze związku kobiety i mężczyzny urodzi się Ikarus 280


A co to za problem, żeby kochająca się para w postaci mężczyzna i kobieta zbudowali Ikarusa? Na przykład on mechanik, górnik, hutnik, ona szwaczka, żeby obicia wykonać :P
Będą
@Tasde: w przypadku Bosaka ciekawiej byłoby się przywalić do aniołów z innych wymiarów i tam osadzić problem "prawdopodobieństwa i szans".

Z innej strony ja bym też jednak określił, że jakieś rzeczy są prawie na pewno niemożliwe, a nie stawiał jako fakt, że coś jest na 0%, czy na 100% możliwe.

To się tyczy wszystkich kwestii z kwestii wiary, np. życia po śmierci (człowiek jest w stanie takie cosie nazwać/zidentyfikować i spot
@patrolez:
1. Zbudować to zbudować a urodzić to urodzić, dowolna interpretacja jakiegoś słowa na to nie wpływa raczej można ją nazwać fikołkiem.
2. Nie, w dowolnym języku to dalej byłoby wypowiadanie 15 tysięcy słów na sekundę co jest fizycznie poza jakimkolwiek zasięgiem nawet najlepszego ludzkiego ciała. Uniemożliwia to choćby częstotliwość drgań strun głosowych która przeciętnie mieści się w zakresie 100-300 Hz, więc dużo za mało żeby chociaż być w stanie wytwarzać
@waro: Czyżby Krzysiu sugerował, że żyjemy w symulacji i na jakimś tam komputerze jak zmienimy przecinek, to zmienią się prawa fizyki na Ziemi i strzał poleci dalej?
@Tasde: nikogo nie bronię i fikołków robić nie zamierzam, gdyż po prostu sobie dywaguję późną porą jak anon z anonem z Internetuf i co raz mniej mam ochotę to robić.

Przyjąłeś jakieś założenia względem języka, długości słów, to ja się dalej pobawię:
* https://www.guinnessworldrecords.com/world-records/greatest-vocal-range-male
\----> nic nie blokuje biologii, żeby jakiś jeden człowiek na świecie nie pobił jeszcze bardziej tego rekordu - a przynajmniej ja nie mam na ten temat wiedzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@iAmTS : rzucasz sześcienna kostką (z bokami oznaczonymi kropkami od 1 do 6 - dopisze żeby nie było). Jakie jest prawdopodobieństwo wyrzucenia 7 oczek w jednym rzucie?
0%
Nie rób fikołasów jak Bosak. Jest pełno przypadków gdzie prawdopodobieństwo jest zerowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@iAmTS: Bosak twierdzi, że 0% w matematyce nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc tak na szybko pokazuję, że istnieje. #!$%@?ąc czy to model idealny czy nie. Istnieje pojęcie 0%, bo jak wiadomo prawdopodobieństwo to liczba z przedziału od 0 do 1 włącznie. Nie wiem po cholerę bronicie jego ułomności w pisaniu tweetów. Nawet jeśli chciał wspomnieć o modelu rzeczywistym to robi to tak nieudolnie, że szkoda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iAmTS: chociaż w jednym doszliśmy do konsensusu ( ) a co do takich prawdopodobieńsw to rzut monetą nieskończoność ile razy i wylosowanie konkretnej kombinacji to lim n->inf 1/2^n a jak wiemy to taka granicą to 0 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@waro: Teoretycznie ma racje, nawet jesli nie kupiłes losu na loterie to moze znajdziesz los na drodze i okaze sie ze jest to ten wygrany. Ale to już są jedne milionowe procenta.