Wpis z mikrobloga

@KanalKulinarny @nivixi: no zna się, zna, chyba tego akurat nikt mu nie odmawia :). Tylko ten przepis jest dosyć techniczny, to są oczywiście bardzo proste techniki - ale należy je wykonać prawidłowo. Jeżeli postępować zgodnie ze wskazówkami to zawsze wyjdzie. Natomiast łatwo go zepsuć idąc na skróty.
Jak komuś się nie będzie chciało robić rosołu i użyje kostki, to już będzie słabo. Jak nie zgrilluje porządnie dyni. Jak nie przesmaży dobrze
@Mirkosoft: Takie już nasze życie - home cooków :P Uczymy się od profesjonalistów, a sami co najwyżej błyszczymy przed paroma osobami. Oczywiście, że szczegóły decydują o wszystkim. Tak jest z jedzeniem. Kto nie ma pojęcia - nie odczuje różnicy. Kto sam poległ na głupotach - doceni.
@KanalKulinarny: Wiem, ze miales jakies zwady na wykopie - ale powiem szczerze: ani mnie nie dotyczyly, ani mnie nie obchodza. Najbardziej mi imponujesz kompozycja talerza. Kazdy wyglada jak cos za co chcialbym zaplacic. Techniki przedstawiasz tez tak, jakby pode mnie - nic podstawowego - a jednak nawet ktos kto juz cos gotowal w zyciu wyciagnie dobre wskazowki. Super kanal i jak na razie zostawiam okejki pod kazdym filmem bez cienia rozczarowania.