Wpis z mikrobloga

@S-Type: w jaki sposób przejeliście auto? Kupiliście od kogoś z rodziny czy udało wam się jakoś od państwa je wziąć? Swego czasu zastanawiałem się nad ratowaniem wrosta Saaba 900, ale właściciel dawno bez potomków. Nie wiedziałem jak to załatwić formalnie i tak sobie tam został otulony trawą i krzakami.
@Ironus: Formalnie właściciel tego samochodu nie żyje od lutego 1990 roku. Przed śmiercią "przekazał" ją ojcu mojego znajomego, ale na dobrą sprawę bez żadnych formalności, tylko kluczyki i papiery.

Wyciągałem kiedyś z krzaków na parkingu PZM starego Jaguara i też miałem z tym ogromne problemy. Właściciel w latach 90 wyjechał za granicę i ślad po nim zaginął. PZM przejął auto na poczet długów za parking, ale to nie jest takie proste.
@S-Type: nie no stary, proszę Cię, dawaj relacje z wyciągnięcia, potem spuszczenia oleju i benzyny, przeglądu silnika i finalnie próby odpalenia. Nie zostawiaj nas, powiedziałeś A to powiedz B :P Renowacja pewnie potrwa z rok albo dwa a my już chcemy to zobaczyć. Poklep kumpla po plecach, mega zazdro. Przypominam Wam tylko, że na Moto Weteran Bazar możecie znaleźć sporo części do tego cudeńka. Poszukałbym też na łódzkiej giełdzie u tych
Sloneczko - @S-Type: nie no stary, proszę Cię, dawaj relacje z wyciągnięcia, potem sp...

źródło: comment_1602244621kSjeHV4jN9KQs3uTczE2kO.jpg

Pobierz
@S-Type: trzy lata jeśli oficjalnie wiadomo, ze to było czyjeś. Jeśli nie wiadomo bo znalazłeś budę w krzakach, albo zwyczajnie #!$%@? klasyka za granica to formalności załatwisz za 400zl u pana rzeczoznawcy xD

Nawet nie wiesz, ile projektów ultra turbo klasyków z historia piekna i pewnie zajebistego właściciela ma nowa tabliczkę znamionowa. Kiedyś podjechaliśmy takim specyfikiem na przegląd trochę zmieszani co diagnosta powie, a on nam na to, ze taki ananasek
@S-Type: Mam c-328, ciągłość umów, ostatnim właścicielem był mój wujek który zmarł 4 lata temu. Ursus stoi u mnie w garażu. Czy jest możliwość przerejestrowania na mnie tego ursusa? czytałem o sprawie o zasiedzenie ale nie myślałem że to tylko na żółte blachy,
@Pulton Wiesz jak to jest, jak nie zgodnie z prawem, to druga stroną jadę. Zawsze jakiś sposób się znajdzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@S_____ Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to wygląda w takim wypadku. Trzeba się zapytać w wydziale komunikacji, albo w PZM, bo oni też czasem mogą coś podopwiedzieć.

@Dymass Lata temu mój sąsiad miał taką w czerwonym kolorze. Więcej ja naprawiał niż jeździł, ale wyglądała
Oczywiście w grę wchodzi tylko rejestracja na żółte blachy.


@S-Type: czemu?

w sumie szkoda że takie problemy (razem z brakiem możliwości wyrejestrowania bez złomowania) bo to redukuje w polce ilość "barn find" o jakieś 99,8%
@xan-kreigor Z tego co pamiętam, genialne prawo mówi, że raz wyrejestrowany pojazd nie może być ponownie zarejestrowany z wyjątkiem zabytku. Generalnie ogarnięcie takiego samochodu w Polsce jest trudniejsze od strony urzędowej niż warsztatowo-naprawczej ¯_(ツ)_/¯