Wpis z mikrobloga

Ostatnio jaram się testem Gallupa a.k.a. Strengths Finder. Jestem bardzo samoświadomą osobą, ale te wyniki mocno ułożyły mi w głowie. Może ktoś ma podobne wyniki i chciałby o nich porozmawiać? W ogóle, chętnie poznam opinie na temat tych wyników, albo strategie rozwoju pomagające rozwijać talenty. Sporo już czytałam i słuchałam, ale fajnie mieć wiele spojrzeń :}


#rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami #psychologia
factoryoffaith_ - Ostatnio jaram się testem Gallupa a.k.a. Strengths Finder. Jestem b...

źródło: comment_1602155957yIwaqNiYRqEunCdpEC5Q9c.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Eugeniusz_Zua: no sam wynik jest opisem rzeczywistości, potem wszystko zależy od ciebie jak go wykorzystasz :)) coś z tym działałeś? masz gdzieś screena wyniku? Mogłabym się dzięki niemu porównać i zadać kilka pytań na podstawie podobieństw, albo róznic :))
  • Odpowiedz
@Eugeniusz_Zua: szkoda :c no tak, ale jest też koniec listy - przestrzenie do rozwoju, albo spora szansa na nowe strategie dzięki połączeniu talentów. Mimo tego, że jestem samoświadoma, uczę się np. nie przesadzać z niektórymi talentami (co przeszkadza innym). Poza tym uczę się nie wpadać w ich pułapki, dla przykładu: nie czuć odpowiedzialności za wszystkie problemy świata (przez talent resorative - rozwiązywanie problemów). Zawsze myślałam, że skoro mam milion pomysłów na
  • Odpowiedz
@Talvi: no najtaniej nie jest. Dlatego przed jego zrobieniem spędziłam trochę czasu rozmawiając z ludźmi, którzy go zrobili i gromadząc materiały, które mają pomóc w wykorzystaniu testu. Materiałów mam dużo, ludzie mnie przekonali swoimi sukcesami, więc poszliśmy w to z niebieskim.
Test to 177 pytań, skala 5 stopni. Po jednej stronie jedno stwierdzenie, po drugiej inne. Zaznaczasz to, co bardziej do ciebie pasuje tutaj przykład. Często oba pasują, ale właśnie chodzi
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_: Rozumiem, później dostajesz też te wspomniane materiały, czy szukałaś je na własną rękę? I jak wygląda później sam opis testu, jest jakoś dokładnie wytłumaczone co oznaczają te poszczególne 34 cechy?
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_: Może trochę rozjaśnię - mieliśmy to w ramach takiego procesu onboardingu w pracy, ale z tego co mi wiadomo menadżerowie nie mają do tego wglądu. To było raczej takie do poznania siebie i otwartej dyskusji nad tym, jak dane talenty mogą pomagać nam w pracy.

A czytałem o tym w sensie zagłębiłem się w wyniki, jednak nie w sam proces ich "obliczania" na tyle, żeby stwierdzić, że to rzeczywiście takie
  • Odpowiedz
@Talvi:

jest jakoś dokładnie wytłumaczone co oznaczają te poszczególne 34 cechy

Najszerzej jest wytłumaczonych top 5 talentów, potem kolejnych 5 i reszta dość zdawkowo, ale można dużo się nauczyć ze strony i grupy Dominika Juszczaka.

Wyślij mi na priv maila to wyślę Ci wszystkie pdfy, które dostałam. Resztę materiałów czerpię z podcastów (anglojęzycznych i Dominika Juszczaka), grupy na fb 'Z pasją o mocnych stronach' (mega inspirująca i zawierająca wiele polecanych treści),
  • Odpowiedz