Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu pisałem o tym, co się stało u mnie podczas pracy na stacji. Chodziło o to, że klient nie zapłacił 100 zł na paliwo i szef postanowił to podzielić na 4 pracowników, każdy po 25 zł. Ja postanowiłem za to nie oddawać (inni oddali xd), no bo się jeszcze w ogóle okazało, że w momencie, kiedy ten klient przebywał na sklepie, i rzekomo miałem go złapać, ja byłem całkowicie zajęty innym klientem XD Poprosiłem też szefa, żeby mi pokazał nagranie z kamer, ale on się sarkastycznie zaczął śmiać i powiedział, że jak wróci z papieroska, to mi pokaże. Ostatecznie nie pokazał, bo zapomniał. No on olewczo podszedł do tego, to ja też. I tak sobie wisiał ten mój brak 25 zł na liście przez miesiąc, aż wczoraj szef powiedział, że jeśli ktoś ma jakiekolwiek braki, to nie dostanie wypłaty przelanej na konto, ale dostanie ją do ręki (oczywiście po potrąceniu tego braku). I tak to się toczy ta walka o 25 zł XD #pracbaza
  • 57
  • Odpowiedz
@dawek65: wrzuciłby sobie 100 w koszty jakby miał dobrą księgową i nie musiał być pośmiewiskiem wśród pracowników i wykopu
  • Odpowiedz
@dawek65: Art. 86. § 3 KP mówi że to ty musisz zawnioskować o wypłatę pensji do ręki, janusz jak przelewał na konto tak ma na nie dalej przelewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dawek65: Dlaczego nie zgłosiliście kradzieży na policję? Przecież zaraz by gościa znaleźli, a skoro ukradł na tak małą kwotę to może zwyczajnie zapomniał zapłacić?
  • Odpowiedz
@T34v2: Bo inny kolega był zajęty wtedy rozmową z koleżanką i wg szefa nie skupiali się na pracy. I musiałby pokazać nagranie swojej przełożonej, kierowniczce regionu, a ona jest porąbana i by tej kradzieży też mogła nie uznać, a i tak mój szef ma już z nią na pieńku
  • Odpowiedz