Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam dlaczego #fliperzy są tak bardzo znienawidzeni. Mają kasę w gotówce, co stanowi fajny czynnik przetargowy, chcą zarobić, mają pomysł na biznes i go realizują, a wszyscy traktują ich jak złodziei. Rozumiem, że część z kupujących chciałoby, żeby tacy ludzie zniknęli z rynku, bo wtedy mogliby kupić za pół darmo, ale bez przesady. Może jeszcze powinniśmy hejtowac banki, bo dają kredyty i to dlatego osoby, które nie mają pieniędzy kupują mieszkania? To błędne koło, każdy może zarabiać jak chce i wydawać jak chce.

#nieruchomosci #biznes
  • 94
  • Odpowiedz
@miekki_am:

Cytowany tekst...Tak się zastanawiam dlaczego #fliperzy są tak bardzo znienawidzeni.

Odpowiedź prawdziwa:

Mają kasę w gotówce

Odpowiedź którą zaraz dostaniesz: bo windują ceny, bo remontują najniższym kosztem i sprzedają szajs.

Pytanie kto jest debilem - flipper remontujący zagrzybiałą kamienicę malując kilka razy białą farbą czy gość który wchodząc, czując wilgoć oraz uginające pod stopami panele kupuje takie mieszkanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę jak z handlarzami
  • Odpowiedz
@miekki_am: Nawet nie sam mechanizm kupna, remontu i odsprzedaży jest krytyczny, co wprowadzające w błąd, odrażające wręcz metody marketingowe "na młode małżeństwo"
  • Odpowiedz
Nawet nie sam mechanizm kupna, remontu i odsprzedaży jest krytyczny, co wprowadzające w błąd, odrażające wręcz metody marketingowe "na młode małżeństwo"


@Koliat: Jeśli kiedyś będziesz sprzedawał dom/mieszkanie/samochód... Naprawdę będzie Ci robiło różnicę komu sprzedasz?
  • Odpowiedz
  • 6
@Koliat w dzisiejszych czasach namalowanie jakieś rodzinki i kłamstwo o młodym małżeństwie uważane są za odrażające metody marketingowe? Na równi z namawianiem na kupno garnków za 10 tys. zł czy jeszcze bardziej?
  • Odpowiedz
@miekki_am: @miekki_am: @rebekka: kto chce zarabiać etycznie, z korzyścią dla społeczeństwa, wnosząc wartość swojej pracy, ten ma zawsze pod górę.
Zarówno w polityce i sprzedaży, najlepsze wyniki osiągają Ci którzy są bezwzględni, pozbawieni empatii i z premedytacją wykorzystujący swoją wiedzę i umiejętności, żeby ludzie głupsi i bardziej leniwi dostarczali im kapitał.
Świat od zawsze tak działał, i to leży w ludzkiej naturze - flipperzy z tego korzystają. Mają wiedzę,
  • Odpowiedz
@miekki_am: Gardzę ludźmi których pomysłem na biznes jest bycie pośrednikiem i zarabianie na tym ze istnieją, wiem wiem - pośrednik dostarcza towar w taki sposób w jaki bezpośredni sprzedawca pewnie by nie umiał


Bo jeśli (załóżmy) zakazalibysmy bycia takim posrednikiem czy flipperem to te mieszkania i tak by się sprzedawały, tylko taniej. A te ich remonty to często jedno wielkie iks de - bo tak jak mówię mieszkania i tak schodzą
  • Odpowiedz
Porównałbym fliperów do tych kretynow którzy piszą „wezmę za 2k” gdy wystawiasz laptopa za 4k a to i tak dobra cena. Potem jak ktoś się nabierze na tą cenę (2k) to sami wystawiają za 4k i szczycą się ze jezdem byznesmanem, wg mnie to jest śmieć ludzki który kombinuje jak zarobić kombinatorstwem i robieniem innym pod górkę. Przy laptopach można powiedzieć „to kup sobie innego” kupiłbym gdyby zjeby nie wykupywali pod zarobek
  • Odpowiedz
@augusto-mises: Tak jak mówiłem te remonty często są żadne bo mieszkania wyglądają jakby ktoś przed chwila z nich wyszedł, a to ze ktoś zarabia na sprzedaży to nie tylko „ kupiłem to hehe sprzedam” ale tez trzeba czymś tą cenę uzasadnić. I tak, kupując śrubki z Chin i sprzedając je w Polsce mogę wziąć za to dodatkowy hajs i nie mam absolutnie bólu dupy za to ze ktoś na tym zarabia
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: powinienieś się urodzić 40 lat temu, gdy żyliśmy w innym ustroju. Państwo decydowało komu się należy a komu nie, oraz tępiono spekulantów. Mieszkania to towar taki sam jak każdy inny i zawsze będą obiektem spekulacji.
Obecnej sytuacji winna jest polityka rządu, a nie fliperzy, oni są efektem a nie przyczyną braku mieszkań i rosnących cen. Obejrzyj sobie "big short" i wyobraź sytuację że kupujesz mieszkanie za 500k pln które w
  • Odpowiedz
@miekki_am: narracja lewicy jest taka ze mieszkania sie naleza, bo to podstawowa potrzeba zyciowa.
Oczywiscie lewactwo nie jest w stanie zapewnic sobie podstawowych potrzeb przez efektywna prace i zarabianie i kupno tylko nalezy sie i #!$%@?, a fliperow rozkulaczyc
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Narkotyki są zakazane ogólnie, zakazując flippingu nadal możesz kupić mieszkanie legalnie bezpośrednio, no ale czepiaj się dalej i łap za słówka. Chodziło mi ogólnie o sytuacje w której fliperzy przestają istnieć i nie pojawiają się nowi (nie wiem w jaki sposób to osiągnąć). Ceny mieszkań byłyby trochę niższe
  • Odpowiedz