Wpis z mikrobloga

@bungaBunga: Jakby wyciekły wszystkie pesele studentów to też byś pisał sarkastycznie, że ludzie studiujący na jednym roczniku będą znali nawzajem swoje pesele? XD No #!$%@? weź pomyśl, dwa kliknięcia i masz baze 150 maili do których może spamować co tam Ci się podoba albo sprzedać komuś, żeby sam pakował Ci jakieś usługi. Zresztą mail jest to dana osobowa więc wymaga to trochę jednak prywatności

@Itun: Stworzyli jakąś nową wersję elearningu
@CleMenS: Pesel to dane wrażliwe, które można wykorzystać w sposób nieporządany i mocno szkodliwy dla użytkownika (+ często pesel jest wykorzystywany jako domyślne hasło do różnych usług, co też jest niesamowicie głupie).
Mejl to nie są dane wrażliwe. 90% z tych mejli już od dawna jest w różnych spam bazach. 150 mejli to gówno nie baza, na luzie znajdziesz w necie większe.
Jednych to "przeraza", a dla innych jest fajnym punktem zaczepienia dla spearfishingu.


@SlavedWizard: OK, spear phishing (spearfishing wg googli to metoda łowienia ryb ;)) to faktycznie potencjalne zagrożenie - ale moim zdaniem jeśli nie masz na tej liście jakiejś osoby pod którą faktycznie opłaca się planować atak, to przy próbce 150 osób zabawa w budowanie spersonalizowanej wiadomości potrzebnej do takiego ataku nie ma sensu. Z kolei jeśli taka osoba jest, to
ale traktowanie adresu mejlowego (czyli czegoś z zasady publicznego) jako jakichś tajemnych danych prywatnych to według mnie przesada granicząca z paranoją.


@bungaBunga: No to uwierz mi na slowo - nie ma w tym paranoi, sa ludzie ktoorzy wykorzystuja takie latwo dotepne info, bez konicznosci harvestowania, eliminacji, no taki LHF. Tu masz na talerzu spolecznosc i priv emaile.

Btw: "Adres e-mail to dana osobowa - w tym zakresie wydał nawet opinię Generalny
@CleMenS: To jeszcze nic, jak brałem udział w rekrutacji to potem dostałem MMS wiadomość że jednak mnie nie przyjmują. MMS był wysłany do 20 osób, gdzie każdy z nas dostał listę wszystkich numerów telefonów...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CleMenS: pff, to jest pikuś na mojej poprzedniej uczelni normalnie na stronie portalu studenckiego dało się zobaczyć całą listę studentów z uczelni, aktualnych i tych którzy już skończyli się uczyć xd maile też tam w tym były
@CleMenS: słyszałem o akcji że gość zrobił ten sam numer, tylko że w firmie i mail dotyczył przypomnienia o konieczności odbycia eszkolenia z rodo i cyberbezpieczenstwa xDD szewc bez butów chodzi